Bu İçeriği Paylaş
15 Mart 2018 Perşembe

ÜNİVERSİTEDEN YENİ BİR BÖLÜM MÜJDESİ DAHA

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sağlık Yüksekokulu bünyesinde Sosyal Hizmet Bölümü açılmasına dair karar, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu tarafından onaylandı.


29 Mayıs 2007 tarihinde kurulan ve bu yıl 11. yaşını kutlamaya hazırlanan Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) ardı ardına müjdeli haberler gelmeye devam ediyor. Sağlık Yüksekokulumuz bünyesinde Sosyal Hizmet Bölümü açılmasına dair karar, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu tarafından onaylandı.

Üniversite rektörlüklerinin, üniversiteleri bünyesinde bölüm, anabilim dalı, bilim dalı açılması konusundaki teklifleri 07.03.2018 tarihli YÖK Yürütme Kurulu toplantısında incelendi. Söz konusu toplantıda, 2547 Sayılı Kanun'un 2880 Sayılı Kanun'la değişik 7/d-2 maddesi ile 2809 sayılı Kanun'un 3. maddesi uyarınca karara bağlanmış olup açılması uygun görülen bölümler arasında, Muş Alparslan Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Sosyal Hizmet Bölümü de yer alıyor.

“BÖLÜM MEZUNLARI SOSYAL POLİTİKALARIN UYGULANMASINA KATKIDA BULUNACAKLARDIR”

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hanifi Körokoca, yeni bölümün Muş’a hayırlı olmasını diledi. Bölümün son derece önemli olduğunu ifade eden Körokoca, sözlerini şöyle sürdürdü: “Günümüzde ne yazık ki cinsiyet ayrımcılığı, madde bağımlılığı, yoksulluk, ruhsal sorunlar, yaşlılık, engellilik, aile içi problemler ve aile içi şiddet son derece yaygınlaştı. Sokak çocukları ve kimsesizler, suça ve şiddete yönelme, eğitimde görülen problemler, çevresel problemler, kapsamlı bir sağlık hizmeti sunumuna yönelik problemler, iş hayatındaki problemler gibi oldukça kapsamlı sosyal sorunlarla karşı karşıyayız.

Dünya Sağlık Örgütü sağlığı, sadece hastalık veya sakatlığın olmaması değil, fiziksel, ruhsal ve sosyal yönden tam bir iyilik hâli, şeklinde tanımlamaktadır. Bu tanımdan da anlaşılacağı üzere sosyal yönden de tam bir iyilik halini sağlamaya yönelik çalışacak uzmanlara ihtiyaç vardır. YÖK tarafından Sağlık Yüksekokulumuz bünyesinde açılması onaylanan Sosyal Hizmet Bölümünden sosyal çalışmacı unvanı ile mezun olacak öğrenciler; insani ve toplumsal gelişme için sosyal adaletin ve insan sağlığının gelişimine katkıda bulunarak, sosyal kurumların işlerliğine ve sosyal politikaların uygulanmasına katkıda bulunacaklardır. Sosyal Hizmet Bölümümüzün açılmasına vesile olan Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’a teşekkür eder, yeni bölümümüzün Muş’umuza ve üniversitemize hayırlı olmasını dilerim.”

 

 
Bu içerik 163 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
AKŞENER YAĞMUR NEDENİYLE MİTİNGİ YARIDA KESTİ AKŞENER YAĞMUR NEDENİYLE MİTİNGİ YA.. İYİ Parti'nin cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Muş'un Hasköy ilçesinde partisi..
0 yorum SİYASET - 17.6.2018
PROTOKOL RAMAZAN BAYRAMINDA BİR ARAYA GELDİ PROTOKOL RAMAZAN BAYRAMINDA BİR ARA.. Ramazan Bayramı nedeniyle Atatürk Çocuk Parkı'nda bayramlaşma töreni düzenlendi..
0 yorum GÜNCEL - 17.6.2018
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK İLÇELERDE VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK İLÇELERDE VATAN.. AK Parti Muş Milletvekili ve vekil adayı Mehmet Emin Şimşek Muş’un ilçelerinde v..
0 yorum SİYASET - 17.6.2018
Üye Bilgi