Bu İçeriği Paylaş
1 Aralık 2017 Cuma

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI MUŞ’TA

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve beraberindeki heyetle, ‘İl Buluşmaları’ kapsamında Muş’a geldi


Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve beraberindeki heyetle Muş’a geldi. Vali Aziz Yıldırım, tarafından karşılanan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve beraberindeki, heyet üyeleri misafirperverliklerinden dolayı teşekkürlerini ilettiler. Ziyarette Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşcı, Diyanet İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Zeki Sayar, Hac ve Umre Hizmetleri Başkanı Enver Gönenç, Din İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Başkanı Haydar Bekiroğlu, Muş, Bitlis, Bingöl ve Siirt İl Müftüleri eşlik etti.

Valilik şeref defterini imzalayarak basın mensuplarının sorularını da cevaplandıran Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş yaptığı açıklamada; “Başta Sayın Valimiz ve ekibi olmak üzere misafirperverliklerinden dolayı tüm Muşlu kardeşlerimize şükranlarımızı iletiyorum. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın sunulan hizmetlerin etkinlik ve verimliliğinin arttırılması, yürütülen hizmetlerin yerinde görülmesi, merkez ve taşra bütünlüğünün sağlanması, başkanlığın taşrada görev yapan personelleri ile yakın iletişime geçerek bilgi paylaşımı yapması amacıyla ‘İl Buluşmaları’ kapsamında bir ziyaret gerçekleştirdik. Bu amaçla Muş’ta üç gün sürecek bir program planladık” dedi.

“DUA EDİYORUZ, RABBİMİZ İŞLERİMİZİ KOLAYLAŞTIRSIN, ZORLAŞTIRMAZSIN”

İl ve ilçe din adamlarıyla toplantının yanı sıra kanaat önderleri, STK‘lar ile de toplantı yapacaklarını, Muş Alparslan Üniversitesi ziyaretlerinde öğrencilerle bir araya geleceklerini ayrıca şehit ve gazi ailesi ziyareti yapacaklarını ifade eden Prof. Dr. Erbaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hem camilerimizi, hem Kur'an Kurslarımızı, Sivil Toplum Kuruluşlarımızla toplantılar, din görevlilerimizle toplantılar, valiliğimizi ziyaret, yani toplumumuzun çeşitli kesimlerini ziyaret ederek, bu çalışmalarımızı tamamlamış olacağız. İnşallah bu toplantı ve ziyaretlerimiz hayırlara vesile olur. Cenab-ı hak yardımcımız olsun ve yapmış olduğumuz çalışmalarımızdan rızasından ayırmasın. Dua ediyoruz, rabbimiz kolaylaştırsın, zorlaştırmazsın. Anlamlı faaliyetleri, hayırla tamamlamamızı nasip eylesin.”

Ziyaret anısına Vali Aziz Yıldırım, Diyanet İşleri Başkanlığı heyeti ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Valilik ziyaretinin ardından heyet Belediye Başkanlığı ziyareti ile ilimiz programına başladı.

 
Bu içerik 75 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
ŞİFA HASTANESİ, YENİLENEN YÜZÜ İLE HİZMETE DEVAM EDİYOR ŞİFA HASTANESİ, YENİLENEN YÜZÜ İLE .. Kısa süre önce el değiştiren Muş Şifa Hastanesi, bakım ve onarım çalışmalarından..
0 yorum SAĞLIK - 13.12.2017
2 BİN 528 ARAÇ VE SÜRÜCÜSÜ KONTROL EDİLDİ 2 BİN 528 ARAÇ VE SÜRÜCÜSÜ KONTROL .. İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünce geneli..
0 yorum GÜVENLİK - 13.12.2017
KALE MAHALLESİ’NDE YOL GENİŞLETME ÇALIŞMASI KALE MAHALLESİ’NDE YOL GENİŞLETME Ç.. Belediye ekipleri Kale Mahallesi Fabrika Caddesinde genişletme çalışmalarını sür..
0 yorum GÜNCEL - 13.12.2017
Üye Bilgi