Bu İçeriği Paylaş
13 Şubat 2018 Salı

MERA ISLAH ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Koordinatörlüğünde Mera ıslah çalışmaları başladı


Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından Muş İli Mera Islahı ve Amenajmanı Proje Koordinatörlüğü görevine getirildi. Koordinatörlük görevi kapsamında ilk etapta Muş merkez, Varto, Bulanık, Korkut ve Malazgirt ilçelerindeki meralarda incelemelerde bulunan Prof. Dr. Karadağ’a Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Şube Müdürü Ziraat Mühendisi Samet Aşkın, Orman İşletme Müdürlüğü Veteriner Hekimi Deniz Çiçek ve Ziraat Mühendisi Pervin Yaklav da eşlik etti.

“PROF. DR. KARADAĞ, MERKEZ KÖYLERİ VE İLÇELERDE İNCELEMELERDE BULUNDU”

Çorum, Amasya, Tokat ve Sivas illerinin de Mera Islahı ve Amenajmanı Proje Koordinatörlüğünü yürüten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karadağ, Merkez Karabey Köyü, Varto’nun Gümgüm Mahallesi, Bulanık’ın Balotu Köyü, Korkut’un Tan Köyü ile Malazgirt’in Hanoğlu Köyündeki bilimsel incelemelerin ardından hazırladıkları beş projeyi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına gönderdiklerini söyledi.

Hazırlanan projeler kapsamında Muş’ta toplam 84 bin 099 dekar alanın ıslah edileceğini belirten Prof. Dr. Karadağ, Muş’un tarımsal gelişimi bakımından zayıf meraların verimlerinin ve mera ot kalitesinin artırılmasına yönelik çalışmalar yapacaklarını sözlerine ekledi

 
Bu içerik 176 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR.. Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, tüm branşlarda yaz spor okulları aç..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
ŞEHİT AİLELERİNE RAMAZAN BAYRAMI ZİYARETİ ŞEHİT AİLELERİNE RAMAZAN BAYRAMI Zİ.. Vali Vekili Alper Çifci, Ramazan Bayramı dolayısıyla şehit ailelerini ziyaret ed..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİY.. Muş Belediyesi, sıcak yaz günlerinde sağlık problemlerinin önüne geçmek için ken..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
Üye Bilgi