Bu İçeriği Paylaş
13 Şubat 2018 Salı

MERA ISLAH ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Koordinatörlüğünde Mera ıslah çalışmaları başladı


Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından Muş İli Mera Islahı ve Amenajmanı Proje Koordinatörlüğü görevine getirildi. Koordinatörlük görevi kapsamında ilk etapta Muş merkez, Varto, Bulanık, Korkut ve Malazgirt ilçelerindeki meralarda incelemelerde bulunan Prof. Dr. Karadağ’a Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Şube Müdürü Ziraat Mühendisi Samet Aşkın, Orman İşletme Müdürlüğü Veteriner Hekimi Deniz Çiçek ve Ziraat Mühendisi Pervin Yaklav da eşlik etti.

“PROF. DR. KARADAĞ, MERKEZ KÖYLERİ VE İLÇELERDE İNCELEMELERDE BULUNDU”

Çorum, Amasya, Tokat ve Sivas illerinin de Mera Islahı ve Amenajmanı Proje Koordinatörlüğünü yürüten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karadağ, Merkez Karabey Köyü, Varto’nun Gümgüm Mahallesi, Bulanık’ın Balotu Köyü, Korkut’un Tan Köyü ile Malazgirt’in Hanoğlu Köyündeki bilimsel incelemelerin ardından hazırladıkları beş projeyi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına gönderdiklerini söyledi.

Hazırlanan projeler kapsamında Muş’ta toplam 84 bin 099 dekar alanın ıslah edileceğini belirten Prof. Dr. Karadağ, Muş’un tarımsal gelişimi bakımından zayıf meraların verimlerinin ve mera ot kalitesinin artırılmasına yönelik çalışmalar yapacaklarını sözlerine ekledi

 
Bu içerik 101 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
EĞİTİM-BİR-SEN’DEN BULANIK’A ZİYARET EĞİTİM-BİR-SEN’DEN BULANIK’A ZİYARE.. Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Muş Şube Başkanı Mahir Barışan, B..
0 yorum GÜNCEL - 22.3.2018
DOWN SENDROMLU ÇOCUKLAR VALİYİ ZİYARET ETTİ DOWN SENDROMLU ÇOCUKLAR VALİYİ ZİYA.. 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü dolayısıyla Down Sendromlu çocuklar Muş Valisi ..
0 yorum GÜNCEL - 22.3.2018
MUŞ OVASI KESİNLİKLE YAPILAŞMAYA AÇILMAMALI MUŞ OVASI KESİNLİKLE YAPILAŞMAYA AÇ.. Muş Alparslan Üniversitesi Afet Yönetim Uygulama ve Araştırma merkezi Müdürü Dr...
0 yorum GÜNCEL - 21.3.2018
Üye Bilgi