Bu İçeriği Paylaş
11 Aralık 2017 Pazartesi

ÖĞRENCİLER MÜNAZARA TURNUVASINDA HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Muş Alparslan Üniversitesi’nde öğrenciler arası Münazara Turnuvasının iki gün süren elemeleri tamamlandı


Muş Alparslan Üniversitesi’nde öğrenciler arası Münazara Turnuvasının iki gün süren elemeleri tamamlandı. Şair Nâmık Kemal’in ‘Bârika-i hakîkat müsâdeme-i efkârdan doğar’ (Hakikat ışığı, fikirlerin çarpışmasından doğar) sözünün slogan olarak kullanıldığı turnuvada yirmi takım hünerlerini sergiledi. Üniversiteli Aktif Gençler Topluluğu tarafından düzenlenen Münazara Turnuvasının elemeleri, yoğun bir katılım ve ilgi ile sona erdi. Sabahattin Zaim Konferans Salonundaki elemelerde çeşitli bölümlerden öğrencilerin oluşturduğu üçer kişilik takımlar belirli konuları karşılıklı üçer dakika tez ve antitez biçiminde savundu. Münazara Turnuvasının eleme turunda en yüksek puanları alma başarısı gösteren altı takım, 14 Aralık’ta düzenlenecek final karşılaşmasına çıkacak.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Berat Çiçek, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZEM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sedat Bozarı, İslami İlimler Fakültesi Arş. Gör. İzzet Gülaçar, İİBF Arş. Gör. Veysel Ergüç ve Arş. Gör. Abdülmecit Yıldırım’dan oluşan jüri, turnuvaya katılan ekipleri üslup, diksiyon, teze bağlılık, hazırlık ve dış görünüm üzerinden puanlandırdı. Üniversiteli Aktif Gençler Topluluğu Başkanı Nuray Özdemir, “Sesimizi değil sözümüzü yükseltmek için buradayız.” diyerek etkinliğin amacını vurguladı. Moderatörlüğünü İsmal Özkan’ın yaptığı elemelerde 14 Aralık’taki finale çıkmaya hak kazanan takımlar şunlar: Uyanış için Arayış: Seval Anık (Türk Dili Ve Edebiyatı), Sinem Göçmen (Felsefe), Berna Bakırtaş (İslami İlimler) Avcılar: Bekir Sönmez (Matematik Öğretmenliği), Ahmet Elem (Fen Bilgisi Öğretmenliği), Vedat Çağlak (Matematik Öğretmenliği). Fütüristler: Vahdet Aygün (Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi), Ceyda Sımın (Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi), Selahattin Yalçın (Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi) Proletarya: Orhan Yıldırım (Sosyoloji), Muzaffer Çakıl (Sosyoloji), Musa Vural (Sosyoloji) İnsan Mühendisleri: Dilek Erdenci (Sınıf Öğretmenliği), Emine Nur Kayri (Sınıf Öğretmenliği), Mücahit Karakoç (Sınıf Öğretmenliği). Matematikçiler: Hamza Azad Ateş (Matematik Öğretmenliği), Esma Nur Taştekin (Matematik Öğretmenliği), Zeynep Sinen (Matematik Öğretmenliği)

 
Bu içerik 103 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
11. ULUSAL SPOR BİLİMLERİ ÖĞRENCİ KONGRESİ SONA ERDİ 11. ULUSAL SPOR BİLİMLERİ ÖĞRENCİ K.. Muş Alparslan Üniversitesinin ev sahipliğinde Spor Bilimleri Derneği’nin katkıla..
0 yorum GÜNCEL - 24.4.2018
“MUŞ İLİ DOĞAL TARIM VE HAYVANCILIK POTANSİYELİNİN SONUÇ DEĞERLENDİRMESİ” “MUŞ İLİ DOĞAL TARIM VE HAYVANCILIK.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Yr..
0 yorum GÜNCEL - 24.4.2018
OKULLAŞMA ORANININ EN DÜŞÜK OLDUĞU İL MUŞ OLDU OKULLAŞMA ORANININ EN DÜŞÜK OLDUĞU .. Türkiye genelinde ortaöğretimde net okullaşma oranın en düşük olduğu il yüzde 50..
0 yorum EĞİTİM - 24.4.2018
Üye Bilgi