Bu İçeriği Paylaş
11 Aralık 2017 Pazartesi

ÖĞRENCİLER MÜNAZARA TURNUVASINDA HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Muş Alparslan Üniversitesi’nde öğrenciler arası Münazara Turnuvasının iki gün süren elemeleri tamamlandı


Muş Alparslan Üniversitesi’nde öğrenciler arası Münazara Turnuvasının iki gün süren elemeleri tamamlandı. Şair Nâmık Kemal’in ‘Bârika-i hakîkat müsâdeme-i efkârdan doğar’ (Hakikat ışığı, fikirlerin çarpışmasından doğar) sözünün slogan olarak kullanıldığı turnuvada yirmi takım hünerlerini sergiledi. Üniversiteli Aktif Gençler Topluluğu tarafından düzenlenen Münazara Turnuvasının elemeleri, yoğun bir katılım ve ilgi ile sona erdi. Sabahattin Zaim Konferans Salonundaki elemelerde çeşitli bölümlerden öğrencilerin oluşturduğu üçer kişilik takımlar belirli konuları karşılıklı üçer dakika tez ve antitez biçiminde savundu. Münazara Turnuvasının eleme turunda en yüksek puanları alma başarısı gösteren altı takım, 14 Aralık’ta düzenlenecek final karşılaşmasına çıkacak.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Berat Çiçek, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZEM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sedat Bozarı, İslami İlimler Fakültesi Arş. Gör. İzzet Gülaçar, İİBF Arş. Gör. Veysel Ergüç ve Arş. Gör. Abdülmecit Yıldırım’dan oluşan jüri, turnuvaya katılan ekipleri üslup, diksiyon, teze bağlılık, hazırlık ve dış görünüm üzerinden puanlandırdı. Üniversiteli Aktif Gençler Topluluğu Başkanı Nuray Özdemir, “Sesimizi değil sözümüzü yükseltmek için buradayız.” diyerek etkinliğin amacını vurguladı. Moderatörlüğünü İsmal Özkan’ın yaptığı elemelerde 14 Aralık’taki finale çıkmaya hak kazanan takımlar şunlar: Uyanış için Arayış: Seval Anık (Türk Dili Ve Edebiyatı), Sinem Göçmen (Felsefe), Berna Bakırtaş (İslami İlimler) Avcılar: Bekir Sönmez (Matematik Öğretmenliği), Ahmet Elem (Fen Bilgisi Öğretmenliği), Vedat Çağlak (Matematik Öğretmenliği). Fütüristler: Vahdet Aygün (Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi), Ceyda Sımın (Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi), Selahattin Yalçın (Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi) Proletarya: Orhan Yıldırım (Sosyoloji), Muzaffer Çakıl (Sosyoloji), Musa Vural (Sosyoloji) İnsan Mühendisleri: Dilek Erdenci (Sınıf Öğretmenliği), Emine Nur Kayri (Sınıf Öğretmenliği), Mücahit Karakoç (Sınıf Öğretmenliği). Matematikçiler: Hamza Azad Ateş (Matematik Öğretmenliği), Esma Nur Taştekin (Matematik Öğretmenliği), Zeynep Sinen (Matematik Öğretmenliği)

 
Bu içerik 67 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
120 BİN ÖĞRENCİ YARIYIL TATİLİNE ÇIKTI 120 BİN ÖĞRENCİ YARIYIL TATİLİNE ÇI.. Muş’ta, 2017-2018 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatili münasebetiyle Merkez İmam H..
0 yorum EĞİTİM - 20.1.2018
KÖYLERDE KIŞ ÇİLESİ SÜRÜYOR KÖYLERDE KIŞ ÇİLESİ SÜRÜYOR.. Bu yıl kış aylarının normal geçtiği Muş'ta, özellikle kırsal bölgelerde yaşayan ..
0 yorum YAŞAM - 20.1.2018
KÖYLERDE ATLI KIZAKLA HAYVANLARINA BAKIYORLAR KÖYLERDE ATLI KIZAKLA HAYVANLARINA .. Varto İlçesinde besiciler, atlı kızakla hem hayvanlarına yem götürüyor hem de kö..
0 yorum GÜNCEL - 20.1.2018
Üye Bilgi