Bu İçeriği Paylaş
1 Ocak 2018 Pazartesi

BİLGİ EVİNDEN ÇOCUKLARA KORO HİZMETİ

Muş Belediyesi bünyesinde hizmet vermeye başlayan Bilgi Evinde çocuklara yönelik müzik kursu açıldı. Kurs kapsamında kurulan koroya yaklaşık 150 öğrenci katıldı


Muş Belediyesi Şehit Polis Yücel Kurtoğlu Bilgi evinde kış mevsimi dolayısıyla çocuklara yönelik müzik kursu açıldı. Kursa kız ve erkek öğrenciler yoğun ilgi göstermeye başladı.

Ücretsiz olarak gönüllü müzik öğretmeni Cemal Ergin tarafından verilen Müzik kursu kapsamında 150 kişilik koro kuruldu.

Türkçe ve Kürtçe türkülerin öğretildiği koroda özellikle kış mevsimi dolayısıyla öğrencilerin hem aktivitelere katılması ve zamanlarını verimli bir şekilde değerlendirmelerinin hedeflendiği belirtildi.

“BÜYÜK BİR İLGİ VAR VE VALİLİK KOROSU HAZIRLIKLARI YAPIYORUZ”

Öğrencilerin boş vakitlerini iyi bir şekilde değerlendirmeleri için ücretsiz olarak kurs verdiklerini belirten Müzik Öğretmeni Cemal Ergin, hiçbir sosyal faaliyet alanı olmayan ve yaklaşık 150 öğrencinin katıldığını söyledi.

Valiliğin de bir projesi olduğunu ve bunun içinde dezavantajlı çocukların faydalanmasını istediklerini ifade eden Ergin, “Muş Belediyesi Bilgi evinde çocuklar alt katlarda ders çalışıp kütüphane hizmetinden faydalanıyorlar. Ders çalışma saati bittikten sonra stres atmak ve sosyal aktivitelere katılmak üzere kurslara katılıyorlar. Bu kurslardan bir tanesi de müzik kursu kapsamında açılan korodur. Çocukların boş zamanlarını değerlenmek amacıyla verilen kursumuzda oluşturduğumuz çocuk korosuna yoğun bir ilgi var ve şuanda 150 kişi var” dedi.

“KIŞ MEVSİMİNİ AVANTAJA ÇEVİRMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Eşi ile birlikte Bilgi evlerinde çocuklara yönelik sosyal faaliyetlerle destekte bulunan Ergin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Burada özellikle hiçbir sosyal faaliyeti olmayan çocuklarımız var. Bu tür etkinliklerle sosyal faaliyetlerde bulunmalarını sağlıyoruz. Bilgi Evleri imkanıyla kurduğumuz koroda Türkçe, Kürtçe ve Arnavutça gibi dillerde türküler seslendiriyoruz. Çocuklarımız dersten sonra kalan zamanda eşimle birlikte onları çalıştırıyoruz. Özellikle uzun kış mevsimini de bu konuda avantaja çevirme gayretindeyiz. Bir yandan gönüllere dokunmaya çalışıyoruz. Birçok kültürle tanışma şansı elde ediyorlar.”

Ayrıca; 14 yaş ve üzeri bayanlara Kur’an-ı Kerim, Okuma Yazma ve El Sanatları kurslarının başladığı Bilgi Evlerinde ayrıca Bilgisayar, İşaret Dili, Kuaförlük, Dil, Girişimcilik, KPSS, YGS ve Matematik gibi talebe göre kurslar da veriliyor.

Hafta içi her gün saat 08:30 ile 17:00 arası eğitimlerin verildiği Bilgi Evlerinde, 17:00 ile 20:00 saatleri arasında da lise ve üniversite öğrencileri ders çalışabiliyor. Kütüphanesinde 6 binin üzerinde kitap bulunan Bilgi Evlerinde ihtiyaca göre yeni kaynaklar eklenerek vatandaşların kullanımına sunulacağı bildirildi.

 

 

 

 
Bu içerik 112 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİK SEÇİMİ YAPILDI KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİK SEÇİM.. Muş Valiliği 2018 yılı Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) Seçimi yapıldı. 95 ..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
MUKYAD BAŞKANI REMZİ ÖZÜN: ERKEN SEÇİM ÜLKEMİZE KAZANIM OLSUN MUKYAD BAŞKANI REMZİ ÖZÜN: ERKEN SE.. Türkiye’ye sürekli eğitim ve sağlık alanlarında yatırımlar yapan Muş Kültür ve Y..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
ECZANELER ECZANELER.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
Üye Bilgi