Bu İçeriği Paylaş
16 Mayıs 2018 Çarşamba

BESYO ÖĞRENCİLERİNDEN BÜYÜK BAŞARI!

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) öğrencileri, 60 üniversiteden yaklaşık 400 sporcu katıldığı müsabakalarda büyük başarı elde etti


Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) öğrencileri, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Pamukkale Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ‘Türkiye Üniversitelerarası Güreş Şampiyonası’na katıldı.

Yapılan müsabakalarla ilgili genel bir değerlendirme yapan Dr. Öğr. Üyesi Ömer Kaynar, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu açıldığından bu yana gerek akademik başarılar gerekse de sportif başarılarla adının sıklıkla duyurduğunu söyledi.

“TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ VE İKİNCİLİĞİ ALINDI”

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Pamukkale Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen müsabakalarda aldıkları derecelere değinen Kaynar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye Üniversitelerarası Güreş Şampiyonasına toplam 60 üniversiteden yaklaşık 400 sporcu katıldı. Şampiyonada üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi 1. sınıf öğrencilerimizden B klasmanında Ahmet Yılmaz 72 kg’da Türkiye şampiyonu, Deniz Mert ise 63 kg ‘da Türkiye 2.si oldu.”

Kaynar, ayrıca bu yıl Brezilya’da Üniversitelerarası Dünya Şampiyonasının yapılacağını, bu şampiyonaya sporcularımızın milli takımda yer alması durumunda ülkemizi ve üniversitemizi başarıyla temsil edeceğine yürekten inandığını kaydetti.

 

 

 
Bu içerik 59 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE DENGE (3) CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE D.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT TASARLADILAR MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT.. Muş Rekabet Kurumu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, terörle mücadel..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASFALT KAPLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASF.. Üst yapı projesi kapsamında Belediye hizmet binaları önünde başlatılan çalışmala..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
Üye Bilgi