Bu İçeriği Paylaş
6 Mart 2018 Salı

ASYA, TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINI DENETLEDİ

Belediye Başkanı Feyat Asya, üniversite güzergahındaki duraklara giderek toplu taşıma araçlarının gidiş gelişlerini yerinde inceledi. Duraklarda bekleyen öğrencilerle sohbet eden Başkan Asya, talep ve önerilerini dinledi


Vatandaşların her alanda memnuniyetini sağlamak için gece gündüz çalışan Belediye Başkanı Feyat Asya, toplu taşıma araçlarını bizzat denetleyerek, olası sorunlara anında çözüm üretiyor. Üniversiteye gitmek üzere duraklarda bulunan öğrencilerle sohbet eden Başkan Asya, ulaşım alanında herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadıklarını sordu. Araçların zamanında gelip gitmesi ve sorunsuz bir ulaşımın sağlanması için gerekli alt yapı hazırlıklarını yaptıklarını ifade eden Başkan Asya, öğrencilerin talep ve önerilerini not aldı.

Şehir içi toplu taşıma konusunda daha önce çok ciddi sıkıntılar yaşandığını anımsatan Başkan Asya, göreve gelir gelmez bu sorunu ortadan kaldırmak üzere çalışmalar yapıldığı kaydetti. Havuz ve kartlı sistem uygulaması ile hem vatandaşlar hem de öğrencilerin rahat bir nefes aldığını belirten Başkan Asya, yeni uygulamanın düzenli bir şekilde sürdürülmesi için denetimlerin sürekli yapıldığını vurguladı.

“HALKIMIZA RAHAT ULAŞIM İMKANI SAĞLAMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Vatandaşların ulaşım konusunda herhangi bir aksaklık tespit etmesi durumunda Beyaz Masa ALO 153 istek ve şikayet hattına bildirmelerini söyleyen Başkan Asya, ilgili ekiplerin gerekli işlemleri yapacağını ifade etti.

Başkan Asya, “Şehir içi ulaşım konusunda yaşanan sorunları gidermek için birimlerimiz ve paydaşlarımızla beraber yaptığımız özverili çalışmanın sonucunda halkımıza rahat ulaşım imkanı sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Belediyemiz öncülüğünde ilimizde havuz ve kartlı sistem uygulamasını başlattık. İki yılı aşkın bir süredir devam eden uygulamanın faydalarını görüyor, vatandaşlarımızın memnuniyetini müşahede ediyoruz. Vatandaş odaklı yapmış olduğumuz bu uygulamanın sürekliliği için sıkı denetimler yapıyoruz. Kapasitesinden fazla yolcu alan veya zamanında hareket etmeyen araçlarla ilgili uyarılarımızı yapıyoruz. Uyarılara rağmen söz konusu kurallara uyulmaması halinde cezai işlem uyguluyoruz. Vatandaşlarımızın da bu konuda herhangi bir aksaklıkla karşılaşması halinde bizlere ulaştırmasını rica ediyoruz” dedi.

Öğrenciler de ulaşım alanındaki yeniliklerin farkında olduklarını söyleyerek, bu uygulamanın hayata geçirilmesini sağlayan Başkan Asya ve ekibine teşekkür etti

 

 

 
Bu içerik 76 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
165 MİLYON EUROLUK HİBEYE BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI 165 MİLYON EUROLUK HİBEYE BAŞVURU S.. TKDK'nin 164 milyon 706 bin euro hibe vereceği kırmızı et, kanatlı eti, süt ve y..
0 yorum TARIM - 22.3.2018
BELEDİYE BAŞKANLIĞINA İLK ADAY EŞREF YEKDEŞ OLDU BELEDİYE BAŞKANLIĞINA İLK ADAY EŞRE.. 2019 Mart Yerel seçimlerinde aday adaylığını açıklayan İşadamı Eşref Yekdeş, “Ta..
0 yorum SİYASET - 22.3.2018
BAKANLIKTAN MİLLİ PARK PROJESİ AÇIKLAMASI BAKANLIKTAN MİLLİ PARK PROJESİ AÇIK.. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü..
0 yorum GÜNCEL - 22.3.2018
Üye Bilgi