Bu İçeriği Paylaş
6 Mart 2018 Salı

ASYA, TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINI DENETLEDİ

Belediye Başkanı Feyat Asya, üniversite güzergahındaki duraklara giderek toplu taşıma araçlarının gidiş gelişlerini yerinde inceledi. Duraklarda bekleyen öğrencilerle sohbet eden Başkan Asya, talep ve önerilerini dinledi


Vatandaşların her alanda memnuniyetini sağlamak için gece gündüz çalışan Belediye Başkanı Feyat Asya, toplu taşıma araçlarını bizzat denetleyerek, olası sorunlara anında çözüm üretiyor. Üniversiteye gitmek üzere duraklarda bulunan öğrencilerle sohbet eden Başkan Asya, ulaşım alanında herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadıklarını sordu. Araçların zamanında gelip gitmesi ve sorunsuz bir ulaşımın sağlanması için gerekli alt yapı hazırlıklarını yaptıklarını ifade eden Başkan Asya, öğrencilerin talep ve önerilerini not aldı.

Şehir içi toplu taşıma konusunda daha önce çok ciddi sıkıntılar yaşandığını anımsatan Başkan Asya, göreve gelir gelmez bu sorunu ortadan kaldırmak üzere çalışmalar yapıldığı kaydetti. Havuz ve kartlı sistem uygulaması ile hem vatandaşlar hem de öğrencilerin rahat bir nefes aldığını belirten Başkan Asya, yeni uygulamanın düzenli bir şekilde sürdürülmesi için denetimlerin sürekli yapıldığını vurguladı.

“HALKIMIZA RAHAT ULAŞIM İMKANI SAĞLAMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Vatandaşların ulaşım konusunda herhangi bir aksaklık tespit etmesi durumunda Beyaz Masa ALO 153 istek ve şikayet hattına bildirmelerini söyleyen Başkan Asya, ilgili ekiplerin gerekli işlemleri yapacağını ifade etti.

Başkan Asya, “Şehir içi ulaşım konusunda yaşanan sorunları gidermek için birimlerimiz ve paydaşlarımızla beraber yaptığımız özverili çalışmanın sonucunda halkımıza rahat ulaşım imkanı sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Belediyemiz öncülüğünde ilimizde havuz ve kartlı sistem uygulamasını başlattık. İki yılı aşkın bir süredir devam eden uygulamanın faydalarını görüyor, vatandaşlarımızın memnuniyetini müşahede ediyoruz. Vatandaş odaklı yapmış olduğumuz bu uygulamanın sürekliliği için sıkı denetimler yapıyoruz. Kapasitesinden fazla yolcu alan veya zamanında hareket etmeyen araçlarla ilgili uyarılarımızı yapıyoruz. Uyarılara rağmen söz konusu kurallara uyulmaması halinde cezai işlem uyguluyoruz. Vatandaşlarımızın da bu konuda herhangi bir aksaklıkla karşılaşması halinde bizlere ulaştırmasını rica ediyoruz” dedi.

Öğrenciler de ulaşım alanındaki yeniliklerin farkında olduklarını söyleyerek, bu uygulamanın hayata geçirilmesini sağlayan Başkan Asya ve ekibine teşekkür etti

 

 

 
Bu içerik 121 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR.. Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, tüm branşlarda yaz spor okulları aç..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
ŞEHİT AİLELERİNE RAMAZAN BAYRAMI ZİYARETİ ŞEHİT AİLELERİNE RAMAZAN BAYRAMI Zİ.. Vali Vekili Alper Çifci, Ramazan Bayramı dolayısıyla şehit ailelerini ziyaret ed..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİY.. Muş Belediyesi, sıcak yaz günlerinde sağlık problemlerinin önüne geçmek için ken..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
Üye Bilgi