Bu İçeriği Paylaş
17 Ekim 2017 Salı

HÜDA PAR, MERKEZ İLÇE KONGRESİNİ YAPTI

Hür Dava Partisi (Hüda Par), Muş Merkez İlçe Kongresini yaparak listede tek kişinin yer aldığı Nesim Yılmaz’ı yeniden seçti


Hür Dava Partisi (Hüda Par) Muş Merkez 2’inci Olağan Genel Kurul Toplantısını yaptı. Parti binasında yapılan kongreye Hüda Par Genel Başkan Yardımcısı Vedat Turgut, Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan, ilçe ve belde başkanları ile delegeler katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, daha sonra Divan seçimi yapıldı.

Faaliyet raporları ve mali raporların okunmasından sonra, Hüda Par Genel Başkan Yardımcısı Vedat Turgut, bir konuşma yaptı. Hüda Par’ın Hz Adem’in davası olduğunu belirten Genel Başkan Yardımcısı Turgut, amaçlarının hizmet olduğunu söyledi. “Malumunuz Hüda Par İslami bir camianın ya da İslam’ı dertlenen insanların bir araya gelip Müslümanların sesi olmak istediği bir dava partisidir” diye ifade eden Turgut, “Dolayısıyla Hüda Par’ın vizyonu nereden gelmiştir diye sual edilirse; Hüda Par’ın vizyonu belki de Hazreti Adem’den başlar, ahir zaman Peygamberi Hazreti Muhammed Mustafa’ya ve ondan sonra Selefi Salih’in ve istikamet üzerinde olan Müslümanların birleşmesi için ehli kıble çizgisinde olan bütün Müslümanların üzerinde bulunmuş olduğu bir davadır. Dolayısıyla bu dava Hz Adem’in davasıdır. Hüda Par’ın programı kendisine Kuran’ı, İslami ve adaleti referans alan bir programdır. Dolayısıyla programını farklı siyasi partiler ve siyasi camialar farklı düşüncedeki insanlar okuduğu zaman Hüda Par’ın programı için; ‘Bu bir medeniyet projesidir.’ dediler. Kur’an’dan, İslam’dan ve sünnetten referans aldığımız bu program ve misyon Peygamberlerden almıştır” dedi.

“BİR TAKIM MÜSLÜMANLAR DİĞER MÜSLÜMANLARIN CANINA VE KANUNLA GİRMİŞTİR”

Suriye ve Irak’ta ki gelişmelerden de bahseden Turgut, sözlerini şöyle sürdürdü: “Suriye’de maalesef emperyalistlerin oyunlarına gelen bir takım Müslümanlar diğer Müslümanların canına ve kanunla girmiştir. Yüz binlerce insanın ölümüne milyonlarca insanın memleketini terk etmesine, belki de kundaktaki mazlum bebelerin ölmesine ve minnacık çocukların Akdeniz’de boğulmaları ne sebep olmuştur. Irak’ta zaten yıllardır 5 milyon insanın ölümüne sebep olan Amerika’nın oyunları ile onların kirli planları ile zaten Irak’taki Müslüman olan halk bitap düşmüştür. Zaten dayanılmaz bir hale gelmişti. Ama gelin görün ki son zamanlarda özellikle Kürdistan Federal Bölgesinde, Kerkük’te Peşmerge ile birlikte oradaki Şii Türkmenler arasında bir çatışma çıkarmak istiyorlar.”

“15 TEMMUZ’DAKİ DURUŞUMUZ ORTADA”

Hüda Par’ın 15 Temmuz hain darbe girişiminde ki duruşunun ortada olduğunu kaydeden Turgut, “Malumunuz Hüda Par 2012 yılında kuruldu. 2012 yılında 2 büyük seçim atlattı ve iki büyük seçimden sonra Hüda Par Türkiye’de tanındı. Türkiye’de Hüda Par’ın gayesi amacı anlaşılması gerekir. 15 Temmuz’daki duruşumuz ortada. Zira bir Kasım’da halkın maslahatı için çatışmanın ve kaosun olmaması için yapmış olduğumuz fedakarlık ortada ve bundan dolayı gerek Kürdistan bölgesinde gerek batı illerinde Hüda Par’a sempati vardır. Ama Hüda Par tanınmıyor, Hüda Par’ın amacı onlar tarafından anlaşılmıyor. Hüda Par’ın gayesi onlar tarafından duyulmuyor. Şu an örgütün çukur siyasetinden sonra, o intihar teşebbüsünden sonra bölgede, Kürdistan coğrafyasında bir boşluk var. Bu boşluğu doldurabilecek bir yapı varsa Hüda Par’dır. Eğer çalışma yapılmazsa, ziyaretler yapılmazsa, teşkilatlanma olmazsa ve eğer halka gidilmezse bu boşluk doldurmayacak. Bizim tarafımızdan doldurulmayan bu boşluk boş kalmaz. Başkası çalışacak, gayret edecek ve bu boşluğu dolduracaktır” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmadan sonra mevcut ilçe başkanı Nesim Yılmaz, tek aday olarak listede yer alarak yeniden seçilip güven tazeledi.

 
Bu içerik 161 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
AFRİN KAHRAMANLARI TEKBİRLERLE UĞURLANDI AFRİN KAHRAMANLARI TEKBİRLERLE UĞUR.. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülmekt..
0 yorum GÜNCEL - 23.2.2018
ÖĞRENCİLER SUSMADI, ÇOCUK İSTİSMARINA “HAYIR” DEDİ ÖĞRENCİLER SUSMADI, ÇOCUK İSTİSMARI.. Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri, çocuk istismarı vakalarına sessiz kalmad..
0 yorum GÜNCEL - 23.2.2018
KADININ YUMURTALIĞINDAN ÇIKAN KİTLE ŞOK ETTİ KADININ YUMURTALIĞINDAN ÇIKAN KİTLE.. 70 yaşındaki kadının yumurtalığından 2,5 kilogramlık kitle çıkartıldı..
0 yorum SAĞLIK - 23.2.2018
Üye Bilgi