Bu İçeriği Paylaş
2 Aralık 2016 Cuma

MŞÜ’DE ‘TASAVVUF MUSİKİSİ KONSERİ’ VERİLDİ

Muş Alparslan Üniversitesi’nde Kültür Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin organizatörlüğünde hafız Fatih Koca'nın solistliğinde ‘Tasavvuf Musikisi Konseri’ düzenlendi


Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonunda düzenlenen konsere, Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdullatif Tüzer, Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Orhan Keskintaş, Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Kızılay Denetim Kurulu üyesi Cengiz Koç, akademik-idari personel ile aileleri ve öğrenciler katıldı.

“KOCA, 'BİSMİLLAH' ADLI ESERİ SESLENDİREREK KONSERİNE BAŞLADI”

Rektör Prof. Dr. Polat’ın selamlama konuşmasının ardından sazendeler eşliğinde sahnede yerini alan sanatçı Fatih Koca, 'Bismillah' adlı eseri seslendirerek konserine başladı. Koca, konser esnasında yaptığı konuşmada, MŞÜ ailesi ile böyle güzel bir kış akşamında bir arada olmanın kendisini çok memnun ettiğini belirterek tasavvuf musikisinin eğlence musikisi değil, ibadet musikisi olduğunu ve bu sebeple misafirlerin de Zikrullah kısmında kendisine kalpten eşlik etmelerini istirham etti. 

“ÜNİVERSİTE YÖNETİMİ DE SAHNE ALDI”

Katılımın ve ilginin yoğun olduğu konserde 'Selatu Selam' seslendiren Koca, birbirinden nadide eserlere davudi sesi ile can kattı. Konserin son bölümünde ise sanatçı Koca bir sürpriz yaparak Rektör yardımcısı Prof. Dr. Abdullatif Tüzer, Kültür Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yalçın Dicle, Öğretim Görevlisi Ercihan Ülger ve Arş. Gör. İzzet Gülaçar'i sahneye davet etti. Birer parça seslendiren hocalar, dinleyicilerden büyük beğeni topladı. Birbirinden coşkulu eserlerin seslendirildiği Fatih Koca konseri, Mehmet Akif Ersoy'un yazdığı "Amin" parçasının seslendirilmesinin ve Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat'ın hediye takdiminin ardından sona erdi.

“REKTÖR POLAT, SANAT VE SANATÇIYA ÖNEM VERİYORUZ”

Programın ardından Rektör ve Sanatçı Fatih Koca basın mensupları ile bir araya geldi. Rektör Polat, Üniversitenin sanata ve sanatçıya önem veren bir kurum olduğunu belirterek bu çerçevede ‘Muş için Çal’ projesine destek verdiklerini, bundan sonra da sanat projelerine gereken desteği vermeye devam edeceklerini, önümüzdeki yıl tam donanımlı bir mini stüdyo kuracaklarını ifade etti. Sanatçı Fatih Koca ise Muş'ta olmaktan ve kendisine gösterilen ilgi ve alakadan dolayı memnuniyetini ifade ederek üniversite personeline, öğrencilere ve Muş halkına teşekkürlerini etti. Röportajın ardından CD'lerini imzalayan Koca, dinleyicileri ile sohbet etti. 

 
Bu içerik 766 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi