Bu İçeriği Paylaş
15 Mayıs 2018 Salı

MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ SENATOSUNDAN FİLİSTİN’LE DAYANIŞMA AÇIKLAMASI

Muş Alparslan Üniversitesi Senatosu, Filistin’de İsrail terörü ile ilgili açıklama yaparak, herkesin bu zulme sessiz kalmaması gerektiğine vurgu yaparak; “Her şey bittiğinde hatırlayacağımız şey; dostlarımızın sessizliği olacaktır.” denildi


Uluslararası hukuku, BM kararlarını, tarihî ve sosyal gerçekleri görmezden gelen ABD, büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararı almak suretiyle Orta Doğu’da bir kez daha istikrarsızlık ve kaosa davetiye çıkarmış, terör devleti İsrail’i de katliama sevk etmiştir. Bu meşum kararın Nekbe/Felaket gününün 70. yıl dönümüne denk getirilmesi, olayın ne kadar büyük bir tahrik ve provokasyon boyutu içerdiğini gözler önüne sermektedir.

21. yüzyılın ilk çeyreğinde, Haçlı zihniyetiyle yürütülen bu katliamın faillerini ve ortaklarını lanetliyoruz! Masum Filistin halkının haklarının Siyonist devlet tarafından on yıllardır sürekli ihlal edilmesi, en temel özgürlüklerinden mahrum bırakılması ve son olarak bu katliama insanlığın gür bir sesle ve tek bir ağızdan dur dememesi, kabul edilebilir bir durum değildir. Bu günler hiç şüphesiz tarihte kara bir leke olarak yerini alacaktır. Filistin halkı meşru müdafaa hakkına sahiptir. İşgalci İsrail ve hamisi ABD, Orta Doğu’da mazlum insanlara karşı şiddet kullanmak suretiyle devlet terörü işlemiştir. Birleşmiş Milletler ve Lahey Uluslararası Ceza Mahkemesini göreve davet ediyor, bu kurumların Trump ve Netanyahu aleyhine derhal soruşturma açarak gereğini yapmalarını bekliyoruz.

Bizler masum ve mazlum Filistin halkına başsağlığı dilerken, sadece vatanlarını ve namuslarını savunurken şehit düşen kardeşlerimizin değil, hukukun da katledildiğini tüm dünyanın er geç anlayacağını düşünüyoruz. Vicdan sahibi herkesi ABD ve İsrail aleyhine tavır almaya, haksızlıklarını haykırmaya ve Filistin halkı ile dayanışmaya çağırıyoruz. Her şey bittiğinde hatırlayacağımız şey; dostlarımızın sessizliği olacaktır.

 
Bu içerik 57 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE DENGE (3) CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE D.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT TASARLADILAR MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT.. Muş Rekabet Kurumu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, terörle mücadel..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASFALT KAPLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASF.. Üst yapı projesi kapsamında Belediye hizmet binaları önünde başlatılan çalışmala..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
Üye Bilgi