Bu İçeriği Paylaş
14 Şubat 2018 Çarşamba

15 PROJEYE 12 MİLYON 172 BİN TL HİBE DESTEĞİ

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Muş İl Koordinatörlüğü, 15 projeye 2017 yılında kamu katkısı olarak 12 Milyon 172 Bin 305 TL’lik hibe desteği sağladı


Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Muş İl Koordinatörlüğü, 2017 yılı sonu itibariyle verdiği toplam hibe desteğiyle 42 il koordinatörlüğü arasında birinciliği elde etti. Ulusal kalkınma plan ve stratejilerinde öngörülen ilke ve hedefler çerçevesinde, kırsal kalkınma programlarını etkin bir şekilde uygulayarak, ülke genelinde sürdürülebilir kırsal kalkınmaya katkı sağlamayı amaçlayan ve bu yolda emin adımlarla ilerlemeye devam eden Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), 42 ilimizde kurulan il koordinatörlükleriyle hizmetlerini sürdürüyor. Ülkemizin tarım ve hayvancılık sektörlerinde ilerlemesi, sürdürülebilir tarım ve hayvancılık işletmelerinin ekonomiye kazandırılması ve istihdam hamlelerinin artırılması amacıyla IPARD I ve II kapsamında ilan edilen proje çağrılarıyla çiftçiye, üreticiye hibe destekleri sunan TKDK, geçtiğimiz 2017 yılında verdiği geri dönüşümsüz desteklerle hedeflerini bir adım ileriye taşıdı.

Kurum merkezinin vizyon ve misyonu kapsamında çalışmalarını hızla sürdüren Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Muş İl Koordinatörlüğü, 15 projeye 2017 yılında kamu katkısı olarak 12 Milyon 172 Bin 305 TL’ lik hibe desteği sağladı. İl merkezimiz ile ilçe ve köylerdeki yatırımcılar tarafından sunulan Büyükbaş Süt ve Besicilik ile Arıcılık sektörlerindeki 15 projenin, Muş İl Koordinatörlüğünde ve kurum merkezinde yapılan incelemeler sonucunda uygun bulunmasıyla yeni işletmeler ilimize kazandırıldı.

“Birinci Sırada Yer Almayı Başardık”

Alınan bu başarıya ilişkin bir değerlendirmede bulunan TKDK Muş İl Koordinatörü Beytullah Uygur, “2017 yılı sonu itibariyle Muş İl Koordinatörlüğü olarak IPARD-2 kapsamında 15 farklı proje için yaklaşık 12 Milyon 172 Bin Türk Lirası tutarında Kamu Katkısı sağlayarak 42 İl Koordinatörlüğü arasında birinci sırada yer almayı başardık” ifadelerini kullandı.

Proje Kabulleri Başladı

Bugüne kadar sağladığı hibe destekleriyle Muş’ a büyük katma değer sağlayan Muş İl Koordinatörlüğü, IPARD II 3. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında yapılacak proje başvurularıyla çalışmalarına devam edecek. Bitkisel Üretimin Çeşitlendirilmesi ve Bitkisel Ürünlerin İşlenmesi ve Paketlenmesi, Arıcılık ve Arı Ürünlerinin Üretimi İşlenmesi ve Paketlenmesi, Kırsal Turizm ve Rekreasyon Faaliyetleri, Zanaatkarlık ve Katma Değerli Ürünler, Su Ürünleri Yetiştiriciliği, Makine Parkları ve Yenilenebilir Enerji Yatırımları olmak üzere toplam yedi alt sektörü kapsayan Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme tedbirinden proje kabulleri, 12 Şubat 2018 tarihi ile başlamış olup 15 Mart 2018 tarihinde sona erecek. Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar tedbiri kapsamında yer alan Süt Üreten Tarımsal İşletmeler, Kırmızı Et Üreten Tarımsal İşletmeler, Kanatlı Eti Üreten Tarımsal İşletmeler ve Yumurta Tavukçuluğu İşletmeleri sektörlerinde proje kabulleri ise 1 Mart 2018 tarihinde başlayıp 5 Nisan 2018 tarihinde sona erecek.

 
Bu içerik 902 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR.. Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, tüm branşlarda yaz spor okulları aç..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
ŞEHİT AİLELERİNE RAMAZAN BAYRAMI ZİYARETİ ŞEHİT AİLELERİNE RAMAZAN BAYRAMI Zİ.. Vali Vekili Alper Çifci, Ramazan Bayramı dolayısıyla şehit ailelerini ziyaret ed..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİY.. Muş Belediyesi, sıcak yaz günlerinde sağlık problemlerinin önüne geçmek için ken..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
Üye Bilgi