Bu İçeriği Paylaş
13 Mart 2018 Salı

MERA ISLAHI PROJELERİ KABUL EDİLDİ

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ), Muş’un tarımsal gelişimi ve hayvancılığı bakımından önemli projelere imza atmaya devam ediyor


Muş Merkez Karabey Köyü, Bulanık’ın Balotu Köyü, Korkut’un Tan Köyü ile Malazgirt’in Hanoğlu Köyü mera ıslahı projeleri, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından kabul edildi. Muş’ta 1.246.833,00 TL bütçe ile toplam 60.534 dekar alanın ıslah edileceği 4 Mera Islahı Projesi, üniversitemiz koordinatörlüğünde Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yürütülecek.

“PROJE KOORDİNATÖRLÜĞÜ GÖREVİ KAPSAMINDA BİR ÇALIŞMA YÜRÜTTÜK”

Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ, konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğünce tarafımıza tevdi edilen Muş İli Mera Islahı ve Amenajmanı Proje Koordinatörlüğü görevi kapsamında bir çalışma yürüttük. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Şube Müdürü Ziraat Mühendisi Samet Aşkın, Orman İşletme Müdürlüğü Veteriner Hekimi Deniz Çiçek ve Ziraat Mühendisi Pervin Yaklav’ın da eşlik ettiği bilimsel inceleme ve değerlendirmeler sonucunda ortaya çıkan dört mera ıslahı projemiz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından kabul edildi.

Bölgemiz için milat niteliğinde olan bu projeler kapsamında Muş’umuzda 1.246.833,00 TL bütçe ile toplam 60.534 dekar alanın ıslah edilmesi hedefleniyor. 2018-2020 arasında üç yıl devam edecek bu projeler, Muş’ta tarımsal gelişim ve hayvancılık bakımından ciddi aşamaların kaydedilmesini sağlayacaktır. Özellikle zayıf meraların verimlerinin ve mera ot kalitesinin artırılarak bölgemizdeki hayvancılığın en önemli sorunu olan kaliteli kaba yem açığının kapatılmasında önemli rol üstlenecek projelerimizin Muş’a hayırlı olmasını diliyorum.”

 
Bu içerik 140 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE DENGE (3) CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE D.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT TASARLADILAR MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT.. Muş Rekabet Kurumu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, terörle mücadel..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASFALT KAPLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASF.. Üst yapı projesi kapsamında Belediye hizmet binaları önünde başlatılan çalışmala..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
Üye Bilgi