Bu İçeriği Paylaş
16 Mayıs 2018 Çarşamba

MÜFTÜ BOZKURT’TAN RAMAZAN AYI MESAJI

İl Müftüsü Alettin Bozkurt, 2018 yılı Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak “Ramazan ayı, Müslümanların kötülüklerden ve hatalı davranışlarından uzak durup güzellikler ve iyiliklerle donanmasına imkan tanıyan kutsal zaman dilimi, geçimsizlik


İl Müftüsü Alettin Bozkurt, 2018 yılı Ramazan ayı mesajı yayımladı. Ramazan ayının önemime değinen Müftü Bozkurt, mesajında; “Müslümanların hayatında önemli bir yer tutan, orucuyla, teravihiyle, zekât ve sadakasıyla ibadet, rahmet, mağfiret ayı olan Ramazan-ı Şerif’e kavuşmuş bulunuyoruz. Cenab-ı Hak, bu mübarek ayın feyz ve bereketinden hakkıyla istifade etmeyi cümlemize nasip buyursun. Ramazan ayı, feyiz ve bereket ayıdır. Ramazan ayı, Müslümanların kötülüklerden ve hatalı davranışlarından uzak durup güzellikler ve iyiliklerle donanmasına imkan tanıyan kutsal zaman dilimi, geçimsizlikleri ve ahlaki erozyonu önleme ayıdır. Ramazan, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma ayıdır” dedi.

“MÜMİN, EBEDİ MUTLULUĞUN KAPISINI AÇAR”

Ramazan ayı, sabır ve sabrın karşılığı ise cennet olduğunu ifade eden Müftü Bozkurt, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Ramazan ayı, hayır ve bereketin ne olduğunu gösteren sahuruyla, ikramı ve paylaşmayı öğreten iftarıyla, ibadetin neşe ve coşkusunu bütün topluma yayan teravihiyle, okunan ve dinlenen Kuran’ın feyziyle, toplumun sosyal yaralarını saran zekat ve fitreleriyle, arınma ve yenilenme bilincimizin tazelendiği bir aydır. Manevi açıdan huzur bulduğumuz ve sevinç duyduğumuz bu ay, Yüce Allah’ın bizlere sunduğu sayısız nimetlere karşı şükrün ifadesidir. Bu kıymetli zaman dilimini ibadet ve iyiliklerle değerlendiren mümin, ebedi mutluluğun kapısını açar. Cehennemden kurtuluş beratını alarak zaman ve mekân cennetine doğru yol alır.

Öyleyse, her türlü hayrı, rahmeti, bereketi ve daha nice güzellikleri bünyesinde barındıran Ramazan ayını gereği gibi değerlendirelim. Oruçlarımızı Allah’ın emrine uygun olarak her türlü haram ve kötü davranışlardan sakınarak bütün uzuvlarımızla tutalım. Tuttuğumuz oruca zarar verici her türlü olumsuz söz, fiil ve davranışlardan uzak duralım. Namazlarımızı camilerde cemaatle kılmaya çalışalım. Bol bol Kur’an okuyalım ve dinleyelim. Fakirlere ve düşkünlere yardım elimizi uzatalım. Aramızdaki kırgınlıklara ve dargınlıklara son verelim. İhmal ettiğimiz akrabalık ve komşuluk ilişkilerimize önem verelim. Bu arada geçmişimizi muhasebe ederek, gafletten, kötülüklerden ve haramlardan kendimizi uzak tutalım. Bu ayı fırsat bilip kendimizi gelecek yıllara ve âhiret hayatına manen hazırlayalım.

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan ayınızı tebrik eder, mü’minler için mutluluk, huzur, birlik ve beraberliğe vesile olmasını, sofralarımıza bereket, vücutlarımıza sıhhat, maddi ve manevi hastalıklarımıza deva olmasını Yüce Rabbimden niyaz ederim.”

 
Bu içerik 39 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE DENGE (3) CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE D.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT TASARLADILAR MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT.. Muş Rekabet Kurumu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, terörle mücadel..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASFALT KAPLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASF.. Üst yapı projesi kapsamında Belediye hizmet binaları önünde başlatılan çalışmala..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
Üye Bilgi