Bu İçeriği Paylaş
5 Aralık 2017 Salı

ENGELLİ ÖĞRENCİLER EMNİYET BAHÇESİNE LALE EKTİ

Muş Fotoğraf Sanatı Derneği ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri işbirliğinde ‘lale soğanı’ ekim etkinliği düzenlendi.


Muş Fotoğraf Sanatı Derneği ve Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışma kapsamında engelliler lale soğanı ekti. Emniyet Müdürlüğü bahçesinde gelen Muş Özel Eğitim Uygulama Merkezi 1. ve 2. Kademe Müdürlüğü öğrencilerine ilk olarak Fotoğraf Sanatı Derneği tarafından lale soğanı dağıtıldı. Emniyet Müdürü Zafer Aktaş'ın da katıldığı etkinlikte engeli öğrenciler, polislerle birlikte müdürlüğün bahçesine lale soğanı ekti.

“ÇOCUKLARIMIZIN FARKINDALIĞI AÇISINDAN GÜZEL BİR ETKİNLİK OLDU”

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Özel Eğitim Uygulama Okulu Öğretmenlerinden Erhan Gelmez, öğrenciler için farklı bir etkinlik düzenlendiğini belirterek, "Özel öğrencilerimizle, bugün Emniyet Müdürlüğü'nün bahçesine lale dikmeye geldik. Çok güzel bir etkinlik oldu. Çocuklarımızın farkındalığı açısından güzel bir etkinlik oldu. Öğrencilerimiz lale soğanı ektikleri çok mutlu oldular" dedi.

“POLİS TEŞKİLATI OLARAK HER ZAMAN BU ÇOCUKLARIMIZIN YANINDAYIZ”

Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ise, engelli öğrencilerle birlikte müdürlüğün bahçesine lale soğanı diktiklerini söyledi. Polis teşkilatı olarak her zaman engellilerin yanında olacaklarını dile getiren Zafer Aktaş, "Bugün engelli çocuklarımızla birlikte Emniyet Müdürlüğümüzün bahçesine lale soğanı ektik. Allah nasip ederse bu laleler yaza doğru çıkacak ve bu çıkacak olan laleleri hep birlikte tekrar göreceğiz. Şunu hiçbir zaman unutmamalıyız ki, engelsizler her zaman bir engelli adayıdır. O yüzden engelli çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. Bunları topluma kazandırmak için elimizden geleni yapmalıyız ve bunlara elimizden gelen desteği vereceğiz. Polis teşkilatı olarak her zaman bu çocuklarımızın yanındayız ve birlik-beraberlik içerisinde her zaman yanlarında olacağız" ifadelerini kullandı.

“NİSAN AYINDA LALE SOĞANLARIMIZIN YEŞERMESİNİ BEKLİYORUZ”

Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Sezgin Yalçıner de, Muş Özel Eğitim Uygulama Merkezi 1. ve 2. Kademe Müdürlüğyle birlikte Emniyet Müdürlüğünün bahçesine lale soğanı ektiklerini ve lalelerin yetişeceğiz nisan ayının sonlarında tekrar gelip engellilerle birlikte lalelerin fotoğrafını çekeceklerini söyledi.

Etkinlikte ayrıca Emniyet Müdürlüğü tarafından engelli öğrencilere, kırtasiye malzemesi ve şapka dağıtıldı.

 

 

 

 

 
Bu içerik 141 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE DENGE (3) CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE D.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT TASARLADILAR MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT.. Muş Rekabet Kurumu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, terörle mücadel..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASFALT KAPLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASF.. Üst yapı projesi kapsamında Belediye hizmet binaları önünde başlatılan çalışmala..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
Üye Bilgi