Bu İçeriği Paylaş
22 Şubat 2018 Perşembe

TERÖR OPERASYONU: 11 KİŞİ TUTUKLANDI

Muş İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin Bulanık ilçesinde düzenlenen PKK/KCK terör örgütü operasyonunda gözaltına alınan 27 kişiden 11 kişi tutuklandı


Muş İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin Bulanık ilçesinde PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlediği operasyonlarda 27 kişi gözaltına alındı. Şahıslardan 11’inin çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklanırken 12’si adli kontrolle ve 4 kişi de savcılıkça serbest kaldığı belirtildi. PKK/KCK terör örgütü operasyonu ile ilgili Valilikten yapılan açıklamada: “Muş İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Tem Şube Müdürlüğü ekipleri Polis Özel Harekâtı Destekli İl Merkezi, Bulanık ve Varto İlçelerinde PKK/KCK Terör Örgütlerine yönelik çalışma yapmışlardır.

PKK/KCK silahlı terör örgütüne yönelik yapılan çalışmalarda; 13 Ağustos 2015 tarihinde Bulanık ilçesinde sözde Özyönetim ilan ederek, devlet iradesini tanımayacaklarını beyan eden şahıslar ile sosyal medya üzerinden PKK/KCK terör örgütü propagandası yapan ayrıca Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen Zeytindalı Harekâtına yönelik provoke edici paylaşımlarda bulunan, aralarında HDP Bulanık İlçe Başkanı ve delegelerinin de bulunduğu 27 kişi yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şahıslardan 11’i çıkarıldıkları adli mercilerce Tutuklanmış, 12’si Adli Kontrolle Serbest bırakılırken, 4 kişi de savcılıkça serbest kalmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

 
Bu içerik 127 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR.. Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, tüm branşlarda yaz spor okulları aç..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
ŞEHİT AİLELERİNE RAMAZAN BAYRAMI ZİYARETİ ŞEHİT AİLELERİNE RAMAZAN BAYRAMI Zİ.. Vali Vekili Alper Çifci, Ramazan Bayramı dolayısıyla şehit ailelerini ziyaret ed..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİY.. Muş Belediyesi, sıcak yaz günlerinde sağlık problemlerinin önüne geçmek için ken..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
Üye Bilgi