Bu İçeriği Paylaş
13 Ocak 2017 Cuma

EĞİTİMLER DOĞADA DEVAM EDİYOR

Muş Halk Eğitim Merkezi ve Gençlik Merkezi iş birliği ile devam eden dijital fotoğrafçılık kursu eğitimleri doğada devam ediyor. Hava sıcaklığının sıfırın altında ulaştığı 20 derecede yapılan dış çekimlere katılan kursiyerler kış fotoğrafı çektiler


Yaklaşık olarak iki yıldır Muş Halk Eğitim Merkezi ve Gençlik Merkezi Müdürlüğü iş birliği ile yürütülen Dijital Fotoğrafçılık Kursu eğitimlerinin Kış dönemi başladı. Geçtiğimiz hafta başlayan ve iki ay sürecek olan kursa 50 kursiyer katılıyor. İlk hafta eğitimlerini atölye çalışması ile tamamlayan kursiyerler dış mekan çalışmalarına başladı. Fotoğrafçılık Kursu Kursiyerlerinin ilk çekim alanı Çengili (Yukarı Yongalı) köyü etrafı oldu. Eksi 20 derecede yapılan dış çekimlere kursiyerlerin tamamı katıldı. Türkiye’nin bir çok yerinden Muş’a göreve gelen ve Muş’ta yaşayanların katıldığı Fotoğrafçılık Kursu Kursiyerleri Portre ve Manzara çekimi yaptılar.

“KURSLARA YOĞUN İLGİ VAR”

Muş Gençlik Merkezi Müdürü Murat Karataş Gençlik Merkezinde çok sayıda kurs açıldığını belirterek : “merkezimizde yapılan kurslardan biriside Fotoğrafçılık Kursu. Bu kursumuzun çoğu dersleri dış mekanlarda yapılıyor. Her yıl 50 kursiyerimizi bu kurslara alıyoruz. Bu dönemin ikinci fotoğrafçılık kursu başladı. Öte yandan kurslarımıza katılacak olanlar merkez müdürlüğümüze başvurabilirler” diye konuştu.

“7’DEN 70’EĞİTİM VERİLİYOR”

Muş Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Beyazduman Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün çok sayıda kurs açtığını belirterek; Müdürlüğün açtığı kurslarda 7’den 70’e eğitimin devam ettiğini söyledi. Beyazduman, “bu kuşlarımızdan birisi olan fotoğrafçılık kursuna bu yıl beklenenin üzerinde bir talep oldu. Her yıl iki dönem halinde kurslarımızı açıyorduk. Fakat bu yıl Fotoğrafçılık eğitimini 3 döneme taşıdık. Tamamlanan kursumuzdan 50 kursiyerimizi mezun ettik. Yeni fotoğrafçılık kursumuz ise 50 kursiyerle yeniden derslere başladı. Kursumuzun sonunda kursiyerlerimiz birde sergi planlaması yaparak, şehre sosyal bir aktivite de getireceklerdir” diye konuştu.

 
Bu içerik 618 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi