Bu İçeriği Paylaş
29 Nisan 2018 Pazar

KEREM AL, MUŞ’TA SEÇİM STARTINI VERDİ

Eski Valilerden Kerem Al, 27. dönem AK Parti Muş Milletvekili Aday Adaylığı için memleketi Muş’a gelerek, seçim startını verdi


Haffa sonu havayoluyla Muş’a gelen Kerem Al, ilk ziyaretini AK Parti Muş İl Başkanlığı’na gerçekleştirdi. Beraberindeki heyet ile il binasına gelen Al, burada Başkan Rahmetullah Yaktı ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

İl Başkanlığı ziyareti sonrası kent merkezindeki taziyelere katılan Al, ardından Korkut ilçesinde 5’incisi düzenlenen Lale festivaline katıldı. Daha sonra Korkut’ta esnaf ve ilçe halkı ile buluşan Al, vatandaşlarla sohbet etti. Hasköy ilçesinde programlarına devam eden Al, ilçe parti binasında, partililerle görüştü. Hasköy’de de vatandaş ve esnaflarla bir araya gelen Al, ilgi ve alakalarından dolayı tüm hemşerilerine teşekkür etti.

“Hemşerilerimizin ilgisi bize büyük moral oldu”

Seçim çalışmaları hakkında gazetecilere açıklamalarda bulunan AK Parti Muş Milletvekili Aday Adayı Kerem Al, Muş’ta seçim çalışmalarına başladığı andan itibaren halkın ilgisi ile moral bulduğunu ifade etti. Al, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Muşlu hemşerilerimin ilgi ve alakaları bizlere büyük moral oldu. İlk günden gittiğimiz her yerde, sıktığımız her elde hayır duaları aldık. Uzun yıllar görev yaptığım bürokrasiden ayrılıp ilk defa siyaset hayatına girdim. Millete ve ülkeme yaptığım hizmetleri Allah’ın izni ile seçilmem halinde Milletvekili olarak devam edeceğim. Bu konuda tüm hemşerilerimin hayır duasını ve desteklerini bekliyorum”

“Milletle yol yürümeyi beceremeyenler kaybedecek”

Milletvekili Aday Adayı Kerem Al konuşmasına şunları da ekledi; “Önümüzde yürüyecek çok yol, yapacak çok işimiz var. Her ne kadar AK Parti’nin önünü kesmeye çalışsalar da bugüne kadar muvaffak olamadılar. Biz tertemiz siyaset yaptığımız sürece ne yaparlarsa yapsınlar asla bu milletin önünü kesemeyecekler, bu ülkenin kalkınmasına ve gelişmesine karşı çıkaramayacaklar. Başaramayacaklar, bayrağımızı indiremeyecekler, ezanlarımızı susturamayacaklar. Bu milletin önünü kesemeyecekler. 3 tane yerel, 5 genel, 3 referandum ve bir Cumhurbaşkanlığı seçiminde nasıl ki başaramadılar, bu milletle yol yürümeyi beceremeyenler bugünde seçimi kaybedecekler. 2007 yılında e-muhtıra vermek suretiyle hükümet üzerinde kumpas kurmaya çalıştılar. Başarılı olamadılar. 2008 yılında AK Parti’ye kapatma davası açtılar. 2013’te gezi olayları ile Türkiye’yi Suriye’ye çevirmeye çalıştılar. 2013’ün 17-25 Aralık ayında hükümete karşı kumpas yapmaya çalıştılar. 2014 Ocak ayında MİT tırlarına karşı yapılan operasyonla hükümetimizi terör örgütlerine silah yardımı yapıyor alçaklığını dış dünyaya teşhir etmeye çalıştılar. 7 Haziran 2015 seçimlerinde AK Parti tek başına iktidar olma sayısına erişemedi. O koalisyon olamama dönemlerinde Kobani olaylarını çıkardılar. Demokrasi şarkılarını söyleyenler şimdi hapishanedeler. O kişiyi demokrasi kahramanı ilan etmeye çalıştılar. Sonuç alamadılar. 1 Kasım seçimlerinde tek başına iktidar olduktan sonra alçak fetö mensupları 15 Temmuz’da bu millete karşı milletin silahlarını doğrulttular. Bu ülkeyi işgal etmeyi sinsi bir şekilde hesapladılar, planladılar. Hamdolsun 15 Temmuz’da sonuç elde edemediler. Bu ülkenin başında Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider vardı, 15 Temmuz gecesi hainler bunu hesap edemediler. Kurtuluş savaşında, Malazgirt’te, Sakarya’da, Dumlupınar’da Çanakkale’de nasıl karşı çıktıysak, 15 Temmuz’da da bu millet tarih yazdı. Masum toplulukların ve milletlerin ortak sesi olan Recep Tayyip Erdoğan sayesinde bu başarıları kazandık. Bu millet hain çetelere müsaade etmediyse 24 Haziran’da da yeni bir tarih yazmak için de fırsat vermeyecektir. Milletin oylarını alarak büyük bir başarıyla Cumhurbaşkanımızı bu ülkede başkan seçeceğiz”

Kerem Al Kimdir?

1956 yılında Muş ilinde doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Muş’ta tamamladı. 1980 yılında A.Ü Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. Mezuniyeti müteakiben bir yıl Devlet Planlama teşkilatında çalıştı. 1981 yılında Mülki İdare mesleğine intisap edildi.

1983-1987 tarihleri arasında Sivas Gürün Kaymakamlığı, 1987-1989 tarihleri arasında Siirt Baykan Kaymakamlığı, 1989-1990 tarihleri arasında Manisa Ahmetli Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

1991-2014 tarihleri arasında Mülkiye Başmüfettişliği, 2004-2007 tarihleri arasında İçişleri Bakanlığı Mülkiye teftiş kurulu başkanlığı görevlerini yürüttü.

2007-2011 tarihleri arasında Bayburt Valiliği, 2011-2013 tarihleri arasında Aydın Valiliği, 2014-2017 tarihleri arasında Osmaniye Valiliği görevlerinde bulundu. Halen İçişleri Bakanlığında Merkez Valisi olarak görev yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır. Çocuklarından biri Kanada’da mimarlık, diğeri Almanya’da Genetik Doktorası yapmaktadır. Görevi sırasında 2001 yılında Mahalli İdareler alanında 6 ay süreyle İngiltere’de inceleme ve araştırmalarda bulunmuştur. 

 
Bu içerik 1884 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE DENGE (3) CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE D.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT TASARLADILAR MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT.. Muş Rekabet Kurumu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, terörle mücadel..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASFALT KAPLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASF.. Üst yapı projesi kapsamında Belediye hizmet binaları önünde başlatılan çalışmala..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
Üye Bilgi