Bu İçeriği Paylaş
29 Nisan 2018 Pazar

ASYA, ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI

24 Haziran 2018 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Milletvekilliği seçimleri için genç işadamı Mehmetcan Asya, AK Parti Muş Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu yaptı


24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde aday adayı olduğunu açıklayan Asya, AK Parti Muş İl Başkanlığı’nda resmi başvurusunu yaptı. Beraberindeki yaklaşık 15 muhtar ve çok sayıdaki dost ve yakınlarıyla parti binasına gelen Asya, 27. Dönem Milletvekilliği seçimleri başvuru dosyasını AK Parti Muş İl Başkanı Rahmetullah Yaktı’ya teslim etti.

‘Muş’a ve Ülkeme Hizmet İçin Adayım’

Yeni Türkiye’nin 2023 sürecine katkı sunmak ve halka hizmet etmek için milletvekili aday adaylığına başvurduğunu söyleyen Asya, AK Hizmet kervanına kendisinin de katkı sağlamak istediğini ve bu amaçla AK Parti’den Milletvekilliği aday adaylığına karar kıldığını ifade etti.

Yüklendiği görevin, ne anlama geldiğini ve bu sorumluluğun büyük bir onur olduğuna yürekten inanan herkesin bu ülkeye hizmet etmek adına milletvekili olmaya layık olduğunu özellikle ifade eden Mehmetcan Asya, “bu duygulardan hareketle Mehmetcan Asya olarak kendimi doğup büyüdüğüm ve halende ailemle yaşamakta olduğum memleketime hizmet etmek konusunda sorumlu kabul ediyorum. Milletten alınan vekaletin, son derece kıymetli bir emanet olduğunun bilincindeyim. Bu düşüncelerle Muş’a ve ülkeye hizmet etmek için AK Partiden Muş Milletvekili Aday Adayı olduğumu açıklıyorum” dedi.

Muş’a hizmet konusundaki ideallerinden hiçbir şey kaybetmediğini ve hedefinin Muş’un sürekli gelişen, kalkınan, büyüyen ve bölgesinde lokomotif şehir haline gelmesi olduğunu özellikle dile getiren Mehmetcan Asya, “Bugün önemli bir hizmet kapısı olarak gördüğüm milletvekilliği için aday adayı olarak karşınıza çıkıyorum. Milletvekilliğinin kutsal bir görev olduğuna inandığım gibi millete hizmet ve ideallerimize ulaşmak anlamında da önemli bir unsurun olduğunu kabul ediyorum” ifadesini kullandı.

Bu inançla çıktığı yolda ortaya koyabileceği en değerli şeyin ‘samimiyeti’ olduğuna vurgu yapan Asya, Bu süreçte, şehrimize, ülkemize, vatanımıza ve milletimize milletvekili sıfatıyla hizmet etmeye niyet ediyoruz. Dedi.

Muş’ta herkesimi kucaklayacağını, aşiret ya da adamcılık yapmadan çalışmalarını sürdüreceğini ifade eden Asya, “Muş’ta herkes bizim akrabamız, eşimiz ve dostumuzdur. Biz Muş’un bağrından kopan her insana aşığız, biz memleket aşığıyız. Yukarıda da belirttiğim gibi Muş’ta doğduk, Muş’ta büyüdük ve halende Muş’ta yaşıyoruz. Muş dışında yaşayıp ta, sadece seçim dönemlerinde memleketini hatırlayanlardan allah’a şükür hiç olmadık. Aşık olduğumuz memlekete hizmet ediyoruz ve Allah nasip ederse Milletvekili seçilmem halinde, hizmetlerime halkın verdiği yetki ile devam edeceğim. Bu konuda tüm Muşlu hemşerilerimin duasını ve desteğini rica ediyorum. Allah bizleri size karşı mahçup etmesin” dedi.

Mehmetcan Asya Kimdir?

1978 tarihinde Muş’ta doğdu. İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrenimini Muş’ta tamamladı. Uzun yıllar özel sektörde çalışma hayatını sürdürdü. 2010 yılında kurduğu Bedooğulları İnş. Güvenlik, Temizlik, hazır yemek, doğalgaz, Sanayi, Dış. Ticaret ve Limited Şirketi ile Muş’ta kamu kurumlarına hizmet etti. Mehmetcan Asya MÜSİAD’a üyedir ve evli, beş çocuk babasıdır.

 
Bu içerik 666 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE DENGE (3) CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE D.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT TASARLADILAR MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT.. Muş Rekabet Kurumu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, terörle mücadel..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASFALT KAPLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASF.. Üst yapı projesi kapsamında Belediye hizmet binaları önünde başlatılan çalışmala..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
Üye Bilgi