Bu İçeriği Paylaş
9 Mart 2018 Cuma

ALT YAPI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Kış mevsimi dolayısıyla durdurulan alt yapı çalışmaları hava koşullarının uygun olması ile yeniden başlatıldı


Muş Belediyesi’nin en büyük projelerinden biri olan ve geçen yıl çalışmaların başlatıldığı alt yapı projesi kaldığı yerden devam ediyor. Bu yıl havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ile çalışma sezonu erken başladı. Belediye Başkanı Feyat Asya, alt yapı projesi kapsamında Sütlüce Mahallesi’nde başlatılan kazı ve döşeme çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Başkan Asya, bu yılki çalışmaların daha koordineli ve düzenli yapılması konusunda talimatlar verdi.

Çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Asya, “Bu yıl kış mevsiminde Allah’ın bir lütfu olarak şiddetli soğuk ve yoğun kar yağışı yaşanmadı. Alt yapı gibi büyük projelerimizi mevsim şartlarından dolayı durdurmuştuk. Ancak buna rağmen Muş Belediyesi olarak rutin çalışmalarımızı yapmaya devam ettik. Cadde ve sokaklardaki tahribatları onararak vatandaşlarımızın sorun yaşamamasını sağladık. Bugün de içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarının yenilendiği alt yapı projemizi yeniden başlattık. Geçen yıl zeminin sıkışması için birçok bölgede aynı anda bir çalışma yapılmıştı. Haliyle ister istemez bazı sorunlarla karşı karşıya kalmıştık. Bu yıl aşağı bölgelerde döşemeleri tamamlayarak gelmeyi planlıyoruz. Hemen akabinde alt yapı çalışmalarının bittiği bölgelerin üst yapısını yaparak vatandaşların hizmetine sunacağız” dedi.

Geçen yıl yapılan çalışmalarla önemli bir mesafe kat ettiklerini kaydeden Başkan Asya, “Vatandaşlarımız tarafından yoğun olarak kullanılan üç ana güzergahın alt yapı döşemelerini geçen yıl tamamladık. Aynı zamanda birçok bağlantı yollarını tamamlayarak bu yılki çalışmalarımızın seyrini kolaylaştırdık. İçme suyu depoları ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Geçen yıl Muratpaşa Mahallesinde bulunan deponun yapımını tamamlayarak devreye aldık. Bu yıl Karşıyaka’daki 7 bin 500 tonluk depoyu da en kısa sürede hizmete sunmayı planlıyoruz. Bu yıl ağırlıklı olarak kazı ve döşemesi tamamlanan yolların üst yapısını yapacağız. İstasyon Caddemizi bir bütün yeniliyoruz. Önümüzdeki günlerde bu caddedeki parsel bağlantılarını yaptıktan sonra söküm çalışmalarına akabinde üst yapıya başlayacağız. Her zaman söylediğimiz gibi bu çalışmalarımızı başarılı bir şekilde hayata geçirmek için vatandaşlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Zorluklarına hep birlikte katlandığımız bu sürecin sonunda vatandaşlarımızın huzurlu bir şekilde yaşamasını sağlamanın gayretindeyiz. İnşallah söz verdiğimiz gibi bunu da gerçekleştirmeyi başaracağız” ifadelerini kullandı. Başkan Asya, incelemeler sırasında karşılaştığı çocuklara hediyeler vererek onları sevindirdi.

 

 
Bu içerik 107 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR.. Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, tüm branşlarda yaz spor okulları aç..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
ŞEHİT AİLELERİNE RAMAZAN BAYRAMI ZİYARETİ ŞEHİT AİLELERİNE RAMAZAN BAYRAMI Zİ.. Vali Vekili Alper Çifci, Ramazan Bayramı dolayısıyla şehit ailelerini ziyaret ed..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİY.. Muş Belediyesi, sıcak yaz günlerinde sağlık problemlerinin önüne geçmek için ken..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
Üye Bilgi