Bu İçeriği Paylaş
9 Mart 2018 Cuma

ALT YAPI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Kış mevsimi dolayısıyla durdurulan alt yapı çalışmaları hava koşullarının uygun olması ile yeniden başlatıldı


Muş Belediyesi’nin en büyük projelerinden biri olan ve geçen yıl çalışmaların başlatıldığı alt yapı projesi kaldığı yerden devam ediyor. Bu yıl havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ile çalışma sezonu erken başladı. Belediye Başkanı Feyat Asya, alt yapı projesi kapsamında Sütlüce Mahallesi’nde başlatılan kazı ve döşeme çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Başkan Asya, bu yılki çalışmaların daha koordineli ve düzenli yapılması konusunda talimatlar verdi.

Çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Asya, “Bu yıl kış mevsiminde Allah’ın bir lütfu olarak şiddetli soğuk ve yoğun kar yağışı yaşanmadı. Alt yapı gibi büyük projelerimizi mevsim şartlarından dolayı durdurmuştuk. Ancak buna rağmen Muş Belediyesi olarak rutin çalışmalarımızı yapmaya devam ettik. Cadde ve sokaklardaki tahribatları onararak vatandaşlarımızın sorun yaşamamasını sağladık. Bugün de içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarının yenilendiği alt yapı projemizi yeniden başlattık. Geçen yıl zeminin sıkışması için birçok bölgede aynı anda bir çalışma yapılmıştı. Haliyle ister istemez bazı sorunlarla karşı karşıya kalmıştık. Bu yıl aşağı bölgelerde döşemeleri tamamlayarak gelmeyi planlıyoruz. Hemen akabinde alt yapı çalışmalarının bittiği bölgelerin üst yapısını yaparak vatandaşların hizmetine sunacağız” dedi.

Geçen yıl yapılan çalışmalarla önemli bir mesafe kat ettiklerini kaydeden Başkan Asya, “Vatandaşlarımız tarafından yoğun olarak kullanılan üç ana güzergahın alt yapı döşemelerini geçen yıl tamamladık. Aynı zamanda birçok bağlantı yollarını tamamlayarak bu yılki çalışmalarımızın seyrini kolaylaştırdık. İçme suyu depoları ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Geçen yıl Muratpaşa Mahallesinde bulunan deponun yapımını tamamlayarak devreye aldık. Bu yıl Karşıyaka’daki 7 bin 500 tonluk depoyu da en kısa sürede hizmete sunmayı planlıyoruz. Bu yıl ağırlıklı olarak kazı ve döşemesi tamamlanan yolların üst yapısını yapacağız. İstasyon Caddemizi bir bütün yeniliyoruz. Önümüzdeki günlerde bu caddedeki parsel bağlantılarını yaptıktan sonra söküm çalışmalarına akabinde üst yapıya başlayacağız. Her zaman söylediğimiz gibi bu çalışmalarımızı başarılı bir şekilde hayata geçirmek için vatandaşlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Zorluklarına hep birlikte katlandığımız bu sürecin sonunda vatandaşlarımızın huzurlu bir şekilde yaşamasını sağlamanın gayretindeyiz. İnşallah söz verdiğimiz gibi bunu da gerçekleştirmeyi başaracağız” ifadelerini kullandı. Başkan Asya, incelemeler sırasında karşılaştığı çocuklara hediyeler vererek onları sevindirdi.

 

 
Bu içerik 64 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
MUŞ BİLSEM’DEN BİR REKOR DAHA MUŞ BİLSEM’DEN BİR REKOR DAHA.. 2018 yılında TÜBİTAK 12.Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge..
0 yorum EĞİTİM - 22.3.2018
MADDE BAĞIMLILIĞI EĞİTİMLERİ VERİLDİ MADDE BAĞIMLILIĞI EĞİTİMLERİ VERİLD.. Muş Yetiştirme Yurdu Mezunları Derneği tarafından 2017 Yılında başvurusu yapılan..
0 yorum GÜNCEL - 22.3.2018
EĞİTİM-BİR-SEN’DEN BULANIK’A ZİYARET EĞİTİM-BİR-SEN’DEN BULANIK’A ZİYARE.. Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Muş Şube Başkanı Mahir Barışan, B..
0 yorum GÜNCEL - 22.3.2018
Üye Bilgi