Bu İçeriği Paylaş
8 Mart 2018 Perşembe

BABACIĞIM ANAOKULU HİZMETE AÇILDI

Muş’ta modern bir şekilde dizayn edilen ve 2 ile 6 yaş grubu çocuklara hizmet veren Özel Babacım Anaokulu, hizmete açıldı


Etkinlik sınıfları, lavabo, yemekhane, uyku odası, spor salonu, sanat atölyesi ve açık hava bahçesi ile ilk günde 10 öğrenci ile hizmete başlayan Özel Babacım Anaokulu, sınıfları 10 ile 12 kişiyle sınırlı olup toplam 72 kişi kapasiteli olduğu belirtildi. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ve modern eğitim şartlarına uygun bir şekilde tasarlanan Özel Babacım Anaokulu, ilk hizmet gününü pasta keserek öğrencilerine çizgi film karakteri gösterisi düzenledi.

“ULAŞIM, GÜVENLİK, HİJYEN GİBİ BİRÇOK ÖNEMLİ KRİTERLERİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULDU”

Anaokulunun özellikleri ve hizmeti ile ilgili gazetecilere açıklama yapan Özel Babacığım Anaokulu Kurucu Müdüresi Zehra Güven Güner, ulaşım, güven ve hijyen gibi önemli kriterleri göz önünde bulundurduklarını söyledi. Ticari kazancın yanında kaliteli bir hizmet anlayışı ile donanımlı öğrenciler yetiştirmek istediklerini ifade eden Güven Güner, “Günümüz Türkiye’sinde birçok ailede ebeveynler, iş hayatının içinde yer almakta ve iş hayatının getirdiği yoğunluktan dolayı çocuklarına yeterince vakit ayıramıyorlar. Evlerde eskisi gibi büyükanne ya da büyükbabalar olmaması nedeniyle; küçük yaştaki çocukların güvenlik, sağlık, beslenme, oyun ve eğitim ihtiyaçlarını karşılamak amaçlı İlimizde bu alanda ideal şartları bünyesinde oluşturmuş Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren Özel Babacığım Anaokulumuz hizmete açılmıştır. Veliler bu okulları seçerken ulaşım, güvenlik, hijyen gibi birçok önemli kriterleri göz önünde bulundurmak zorunda, bizde Özel Babacığım Anaokulu olarak temel prensip olarak bu maddelerden yola çıkarak okulumuzun her alanını standartlara uygun bir şekilde dizayn ettik. Önceliğimiz mutlu çocuklar yetiştirmek” dedi.

“PEKİ, NEDEN MUTLU ÇOCUK DİYE YOLA ÇIKTIK?

Hizmet anlayışı, amaç, misyon ve vizyonu hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunan Okul Müdüresi Güven Güner, sözlerini şöyle sürdürdü: “Duygularıyla barışık olan çocuklar ve yetişkinler, kendileriyle daha fazla barışık olurlar, iş ve arkadaşlık hayatlarında daha kolay yol alırlar. Ve biz “mutlu çocuk, başarılı çocuktur” diyoruz. Okulumuz; 400 m2 olup, 5 etkinlik sınıfı, 2 Lavabo, 1 sanat atölyesi, yemekhane, 30 yataklı uyku odası, 100 m2 spor salonu ve 125 m2 bahçe alanına sahiptir. Okulumuzun mevcut kapasitesi 72 olup, sınıflarımız 10 ile 12 çocukla sınırlıdır. Neden okul adımızı ‘Babacığım’ olarak seçtik; Biz kalabalık ve sevgi temelli bir ailede yetiştik, hoşgörüyü, saygıyı, hakkı ve hatta hukuku babamızdan öğrendik evet tabiî ki anne faktörümüzde var hatta bizim için çok değerlidir, fakat bizim okulumuzun hikayesi babamızdan gelir. Baba, bizim için cesur bir karakterdir, kesinlikle erkeksi veya tehlikeyi göze aldığı için değil, bir çocuk yapma yetisini kendisinde gördüğü için. Bir baba olmak demek, çocuğun göbek bağının kesilmesinden, kreşe başlaması, okul hayatı, mezuniyetleri, iş sahibi olması, evlenmesi ve en nihayetinde çocuk sahibi olup, kendi ayakları üzerinde durabilmesine kadar; koruyan, kollayan, yardım eden, elini tutan, omzunu yaslayabileceğin bir karakterdir. Biz babamızdan hepsini en güzel şekilde gördük ve sevginin, merhametin, vicdanın ne olduğunu çok iyi biliyoruz ve kuruma gelen çocuklara çocuklarımız gibi, babamızın, annemizin bize davrandığı gibi yaklaşacağız çünkü okulumuzu hizmete açma nedenimiz bu.”

“SAMİMİYETLE MERHAMETLE SEVGİYLE ÇABA SARF EDEN DENEYİMLİ VE DONANIMLI BİR EKİBİZ”

Kurumlarına gösterilen yoğun ilgiden dolayı teşekkür eden Özel Babacığım Anaokulu Kurucu Müdüresi Zehra Güven Güner, “Biz kurumumuza emanet edilen çocuklarımızın fiziki ve ruhsal anlamda sağlıklı, kendileriyle ve çevreleriyle barışık, öğrendiklerimizi ve öğrendiklerini birleştirmek, gelişimlerini hızlandırabilen, geleceğe hazır bireyler olabilmeleri için samimiyetle merhametle sevgiyle çaba sarf eden deneyimli ve donanımlı bir ekibiz. Çevremizden çok sıcak yakın bir ilgi görüyoruz, taktir ve teşekkür alıyoruz. Bu sebepten bir kez daha nasıl güzel bir şey yaptığımızın bilincine varıyoruz. Son olarak şunu söylemek istiyorum; Biz mutlu bireyleriz bu yüzden mutlu çocuklar yetiştirmek istiyoruz. Teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

 
Bu içerik 360 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi