Bu İçeriği Paylaş
6 Haziran 2018 Çarşamba

BAŞKAN ASYA, TRT KURDÎ KANALINDA SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, TRT Kurdî kanalının sabah haberlerine canlı yayın bağlantısı ile konuk olarak 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve genel seçim değerlendirmesinde bulundu


TRT Kurdî kanalının sabah haberlerine konuk olan Belediye Başkanı Feyat Asya, TRT Muş Muhabiri Şahin Şahin’in sorularını yanıtladı. 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerini değerlendirdi. 24 Haziran’da yapılacak olan seçimin çok ayrı ve önemli bir özelliğinin olduğunu belirten Başkan Asya, yeni bir sistem değişikliğine gidildiğini söyledi.

Parlamenter sistem ile birçok engelin oluştuğunu ve sürekli darbelerle sarsıldığını ifade eden Başkan Asya, “24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerin çok ayrı bir özelliği var. Bu seçimde sadece Milletvekilliği değil aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı seçimi de var. Aynı zamanda bu seçim ile birlikte yeni bir sistem değişikliğine gidiliyor. Cumhuriyet yıllardır parlamenter sistem ile yönetilmekte ve bu sürekli engellerle karşılaşmıştır. Hemen her türlü engelin yanında ayrıca darbelere maruz kalınmıştır. Bu seçim ile bu engeller ve darbelere artık geçit verilmeyecektir” dedi.

“16 YILDIR HER ALANDA DEĞİŞİKLİKLER OLDU”

24 Haziran seçimlerinin önemine değinerek AK Parti iktidarının 16 yılda yapmış olduğu hizmetlerden bahseden Başkan Asya, sözlerini şöyle sürdürdü: “malum 2002 yılında tek parti ile iktidar olan AK Parti’nin yapmış olduğu hizmetlere hepimiz tanık olduk. Her alanda ciddi gelişimler ve kalkınma hamleleri oldu. Bunun devam etmesi için tekrar güçlü ve tek bir partinin iktidar olması gerekiyor. Biz bu 16 yılda ilimizde de bu yatırım ve kalkınma hamlelerini gördük.”

“24 HAZİRAN SEÇİMLERİ BELEDİYELERE DE YANSIYOR”

24 Haziran’da yapılacak olan genel seçimin belediyeler üzerinde de ciddi etkilerinin olacağına değinen Başkan Asya, “Bu seçim sadece bir parti ya da kişiye yönelik değil. Bu seçim aslında ülkenin kaderini belirleyecek. Bu özellikle ekonomik alanda ciddi şekilde yansıyacaktır. Bu aynı zamanda belediyelere de yansıyacaktır. Biz görece geldiğimizde verdiğimiz vaatlerin hemen hepsine el attık ve çok şükür en büyük projelerimizi bile hayata geçirme şansı bulduk ve çalışıyoruz. Bunu yaparken tabi iktidarın yani mevcut hükümetin verdiği güçle yapıyoruz. Bu seçimde tekrar tek ve güçlü bir iktidar olursa aynı şekilde yatırımlar engellere takılmadan güzel bir şekilde ilerleyecektir. Bunun için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü bir destek ile tekrar seçilmesini istiyoruz” dedi.

Belediyeciliğin sadece alt yapı ve üst yapıdan ibaret olmadığını ifade eden Belediye Başkanı Feyat Asya, sosyal ve kültürel alanlardaki eksikliklerin de giderilmesi için çaba gösterdiklerinin altını çizerek tekrar 24 Haziran’da yapılacak olan seçimin Türkiye’ye hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

 

 

 
Bu içerik 123 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi