Bu İçeriği Paylaş
15 Şubat 2018 Perşembe

BAŞKAN YAKTI’DAN EĞİTİM-BİR-SEN’E ZİYARET

AK Parti Muş İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Muş Şube Başkanlığını ziyaret etti


AK Parti İl Başkanı Rahmetullah Yaktı ve yönetim kurulu üyelerini kabul eden Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mahir Barışan, sendikanın çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kentte görev yapan 5 bin 709 eğitim çalışının 3 bin 71'ni bünyelerinde barındırdıklarını ifade eden Başkan Mahir Barışan, Muş'un en büyük STK'sı olduğunu kaydetti. Eğitim-Bir-Sen'in kurulduğu günden bugüne emek hareketine farklı bir bakış ve soluk kazandırarak emeğin sendikal mücadelede merkeze alınması noktasında büyük çaba sarf ettiğini ifade eden Barışan, "Ülkenin korku tünelinden geçtiği bir zaman diliminde emek ve özgürlük mücadelesini verenlere, inançlı kesimin yerli ve milli değerler ekseninde, manevi değerlerini merkeze alan bir sendikal mücadele içerisinde olması noktasında şiddetle irade göstermiş, ülkenin normalleşmesi adına her durum ve şartta ön alarak mücadele etmiş, tuzak kuranların tuzaklarını millet adına başlarına yıkmıştır. Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen'in ortaya çıkmasıyla, her defasında ülkenin kaynaklarını hiç etmek isteyenler, milletin medeniyet değerlerine dönerek kökünden beslenmesi noktasında direnç gösterenler, vesayetin tahakkümü ve devamı noktasında sürekli teyakkuz ve taarruzda bulunanların direnci kırılmış, milli ve yerli söylemin ve düşüncenin mevzi kazanması için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmıştır" dedi.

Sendikal mücadelelerinin 27 yıllık tarihine bakıldığında Hılful Fudul örnekliğinde başladığı bu sağlam zeminde asla milletin değerleriyle bağdaşmayan, değerlerine ters düşen bir mücadele içerisinde olmadıklarını belirten Barışan, "Ülkemize her zaman katkıda bulunduk. Ne zamanki bu ülkenin başında kara bulutlar dolaşmışsa her türlü bedeli ödemeye hazır olarak risk aldık. Ülkenin selamete kavuşması noktasında inisiyatif aldık, bu tavrımız, duruşumuz yeniden diriliş sağlanıncaya kadar da devam edecektir. Bilge Kral Aliya, şiddetin dua edilerek durdurulamayacağını, eyleme geçmek gerektiğini söylüyor. İşte biz de Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen olarak dualarımızdaki söylemleri eyleme geçirerek harekete geçtik. Kimilerine göre bin yıl sürecek denilen o karanlık günlerde, genç kızlarımızın ikna odalarına alındığı, inancını kamusal alanda yaşamak isteyen kardeşlerimizin makamlarında, sınıflarında derdest edildiği, üniversite kapılarında kızlarımızın turnikelere sıkıştırıldığı 28 Şubat darbesi döneminde savunan adam Erbakan'ın yanında durduk. Yine 367 garabeti yaşandığında, 27 Nisan E-muhtırası verildiğinde, 17-25 Aralık hukuk darbesi yaşandığında, en son 15 Temmuz hain darbe kalkışmasında milletin adamı Erdoğan'ın yanında yer alarak kirli planların başarıya ulaşmasını engellemiş, milli iradenin devamı noktasında siyasi iradeye omuz vermiştir. Yine 2010 referandumunda 'yetmez ama evet' demiş, 12 milyon 300 bin imza toplayarak baş örtüsünün kamusal alanda serbest olması için hükümetin elinin güçlenmesini sağladık. 16 Nisan referandumunda sadece söylemde 'evet' demeyerek bizzat Türkiye'nin il ve ilçelerinde alana inerek pratikte de başkanlık sistemini halka anlattık, güçlü bir şekilde 'Evet' çıkması için var gücümüzle çalıştık. Hamdolsun başarıya ulaştık. 15 Temmuz hain darbe kalkışmasını gerçekleştiren FETÖ'nün man kurtlarının davalarının görüldüğü mahkeme kapılarında 15 Temmuz şehit yakınlarıyla beraber hainlerin hak ettikleri cezaları almaları için eylemlerimiz devam etmektedir. Bizim iktidara eleştirimiz olmaz, kırma dökme üzerine söylemimiz olmaz. Hep bardağın dolu tarafına bakarak hareket ederiz, beraber iyi daha iyisini nasıl yapabiliriz ,daha iyisini nasıl oluşturabiliriz gayreti içerisindeyiz. Bugün beka mücadelesi verdiğimiz ortamda başkalarının güdümündeki STK ve derneklerin gerçekleştirdikleri eylem ve söylemlere baktığımızda Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen neden olmalı, neden güçlenmeli çok daha iyi anlamalıyız" diye konuştu.

AK Parti İl Teşkilatının göreve gelmesiyle birlikte ilde çok güzel bir hava esmeye başladığını vurgulayan Barışan şöyle konuştu, "Bu bizim için önemlidir. Özellikle eğitimci olmanız eğitim ve öğretim hayatında elde ettiğiniz olumlu kazanımları, tecrübeleri yeni görevinizde üstüne koyarak millete hizmet yolunda emin adımlarla ilerletmeniz önemli. Dinamik proaktif ve mutedil yönetim anlayışınızla AK Parti'ye ve millete hizmet yolunda size ve yönetiminize başarılar diliyorum."

AK Parti İl Başkanı Rahmetullah Yaktı ise, göreve geldikleri zaman kendilerini ilk ziyaret eden grubun Eğitim-Bir-Sen olduğunu hatırlattı. Eğitim-Bir-Sen'in sadece Muş'un değil, Türkiye'nin en büyük sendikal hareketi olduğunu ifade eden Rahmetullah Yaktı, "Ben de daha önce eğitimci olarak sendikal faaliyetlerin içerisinde görev aldım ve bundan da onur duyuyorum. Eğitimci kimliğim her zaman bize güç vermiştir" dedi.

Sendikal faaliyetlerin ilk başladığı yıllarda sol kesimin bunu çok iyi kullandığını dile getiren Başkan Yaktı, "Ama biz inançlı kesim bundan çok korkuyorduk. Bunun da nedeni vardı. Sendikal faaliyet hareketinde bulunmuş olsaydık soruşturma yerdik. Allah'a hamd olsun AK Parti'den sonra elimiz güçlendi ama biz hiç kimseyi, hiçbir sendikayı ötekileştirmedik. Eğitim-Bir-Sen üye sayısıyla çok güzel faaliyetler içerisinde bulunmaktadır. Sendikal faaliyet olarak da öncelikli işimiz insan olmalıdır, çocuklarımız olmalıdır. Çocuklarımızın daha güzel yetişmesi için hep birlikte seferber olmalıyız. Öncelikli konumuz eğitim alanında, dik duruşlu idareciliği güzel yapabilecek suretiyle çalışmalarımız devam etmelidir. Her zaman sizlerle birlikteyiz. Sizler de her zamana AK Parti'ye destek verdiniz, bu misyonu sürdürdünüz" diye konuştu.

Gerçeği görüp doğru olanın yanında durmanın her vatandaşın görevi olduğunu ifade eden Yaktı, "Türkiye, dünyada yalnız bırakılıyorsa doğru olduğundandır. Amerika'nın her dediğine boyun eğseydik bugün bu durumda olmazdık. Biz dik durduğumuz müddetçe Allah'ın izniyle hiç kimse ülkemize zarar veremez. Bu millet topyekun Afrin'de devam eden operasyona destek vermektedir. Aykırı sesler çıkıyor, çıkacaktır. Bunu siyasi olduğunu söyleyen var ama AK Parti'nin siyasi çizgisi bellidir. Bunu siyaset malzemesi yapmaz. Bu operasyonu yapmamış olsaydık, büyük tehditler kapımızın önünde olacaktı" şeklinde konuştu.

Eğitim-Bir-Sen'in her güzel çalışmasının arkasında olacaklarını vurgulayan Yaktı, bir eğitimci olarak daime Eğitim-Bir-Sen'le birlikte olacağını sözlerine ekledi. Ziyaret anısına Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mahir Barışan, AK Parti İl Başkanı Rahmetullah Yaktı'ya bir tablo ve sendikanın Kurucu Genel Başkanı Namık İnan'ın kitap setini hediye etti.

 
Bu içerik 201 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR.. Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, tüm branşlarda yaz spor okulları aç..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
ŞEHİT AİLELERİNE RAMAZAN BAYRAMI ZİYARETİ ŞEHİT AİLELERİNE RAMAZAN BAYRAMI Zİ.. Vali Vekili Alper Çifci, Ramazan Bayramı dolayısıyla şehit ailelerini ziyaret ed..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİY.. Muş Belediyesi, sıcak yaz günlerinde sağlık problemlerinin önüne geçmek için ken..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
Üye Bilgi