Bu İçeriği Paylaş
3 Aralık 2017 Pazar

ERBAŞ, ŞEHİT AİLELERİ VE JANDARMAYI ZİYARET ETTİ

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, çeşitli ziyaretler için geldiği Muş'ta, şehit ailelerini ve İl Jandarma Komutanlığını ziyaret etti


İl Buluşmaları programı kapsamında Muş’a gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, şehit ailelerini ve İl Jandarma Komutanlığını ziyaret etti. Ziyaretinin ikinci gününde 2016'da, Muş'un Varto ilçesinde yola döşenen bombanın patlatılması sonucu şehit olan Yücel Kurtoğlu ve İstanbul Beşiktaş'taki bombalı saldırıda şehit olan Murat Yılmaz'ın ailelerini ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Şehit Polis Yücel Kurtoğlu'nun baba evini ziyaretinde, şehidin anne ve babasına başsağlığı dileklerini iletti. Başkan Erbaş buradan ayrılarak Şehit Polis Murat Yılmaz'ın baba evine geçerek, şehidin ailesine taziyede bulundu. Ziyaretlerde şehitlerin ruhu için Kur'an-ı Kerim okunup dua edildi.

“RABBİM SİZLERDEN RAZI OLSUN”

Başkan Erbaş şehit ailelerini ziyaretinin ardından İl Jandarma Komutanlığına da bir ziyarette bulundu. İl Jandarma komutan Vekili Jandarma Albay Turgay Yorulmaz'ı ziyaret eden Başkan Erbaş, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yapmış olduğu çalışmalarından dolayı teşekkürlerini ifade ederek, "Sizlerin sayesinde ülkemizde rahat yaşıyoruz. Askerimiz ve polisimiz canını ortaya koyarak milletimiz için gece gündüz demeden çalışıyor. Rabbim sizlerden razı olsun" dedi. Başkan Erbaş, Hz Peygamberin, vatanı, dini ve namusu için nöbet tutmanın nafile ibadete denk olduğunu buyurduğuna işaret ederek, "Bu bize ruh veriyor. Bilinç veriyor. Gençlerimizin askere koşa koşa gitmesine vesile oluyor" diye konuştu.

“İNANCIMIZ AYAKTA KALMAMIZIN BİRİNCİ UNSURUDUR”

Şehitliğin önemine değinen Başkan Erbaş, "Şehitlik mertebesinin Kur'an-ı Kerim'de ve Hadis-i Şerifler'de net bir şekilde vurgulanması, bizim milletimiz için vatan, bayrak, ezan, namus ve millet uğruna vazifeye koşmasını sağlıyor. Elhamdülillah böyle bir inancımız var. İnancımız ayakta kalmamızın birinci unsurudur. Allah bütün çocuklarımıza, gençlerimize bu ruhu taşımayı takdir buyursun" ifadelerini kullandı.

Jandarma Albay Turgay Yorulmaz ise, ziyaretin kendilerine moral verdiğini söyleyerek Başkan Erbaş'a teşekkür etti.

 
Bu içerik 70 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
ŞİFA HASTANESİ, YENİLENEN YÜZÜ İLE HİZMETE DEVAM EDİYOR ŞİFA HASTANESİ, YENİLENEN YÜZÜ İLE .. Kısa süre önce el değiştiren Muş Şifa Hastanesi, bakım ve onarım çalışmalarından..
0 yorum SAĞLIK - 13.12.2017
2 BİN 528 ARAÇ VE SÜRÜCÜSÜ KONTROL EDİLDİ 2 BİN 528 ARAÇ VE SÜRÜCÜSÜ KONTROL .. İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünce geneli..
0 yorum GÜVENLİK - 13.12.2017
KALE MAHALLESİ’NDE YOL GENİŞLETME ÇALIŞMASI KALE MAHALLESİ’NDE YOL GENİŞLETME Ç.. Belediye ekipleri Kale Mahallesi Fabrika Caddesinde genişletme çalışmalarını sür..
0 yorum GÜNCEL - 13.12.2017
Üye Bilgi